General

“Zor Hafta Olacak” Diyen Analist, Altın İçin Bu Seviyeleri Bekliyor!

Altın piyasaları hafta boyunca 1.800 dolar seviyesini, yükseliş trendini ve ardından 1.750 dolar seviyesini aşağı yönde kırdı. Peki, şimdi sırada neler var? İşte analist Christopher Lewis’ın yorumları…

Altın için sırada neler var ?

Altın, geçtiğimiz hafta aşağı yönlü ivme ile karşılaştı. Ancak analist Christopher Lewis’a göre piyasa, büyük olasılıkla aşağı yönlü bir ivme görmeye devam edecek. Ancak kısa vadede o kadar fazla satıldık ki, biraz sıçrama görülebilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Perşembe ve Cuma günleri kesinlikle istikrar kazanma girişimi gördük. Bu nedenle bir tür toparlanma rallisi kaydedip kaydetmeyeceğimizi görmek ilginç olacak.

Ünlü Analistler : Haftaya Altın İçin O Rakamları Bekleyin !

Öte yandan, bu hafta için mum çubuğunun altına düşersek, bu çok daha aşağılara gideceğimizi gösteriyor. Bununla birlikte, analiste göre bu mum çubuğunun tepesini kırana kadar bir tür büyük değişiklik konusunda ikna olmak mümkün değil. ABD dolarının da bu pazar üzerinde büyük etkisi var. Analiste, ABD doları endeksinin rekor seviyelerine de işaret ediyor. “ABD dolarının olağanüstü güçlü olduğunu söylemek gerekiyor, bu yüzden açıkçası altın piyasasında düşüşteyiz,” diye ekliyor. Analiste, fils olarak aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Yeterince zaman verildiğinde, bunu tamamen aşağı doğru gitmeye devam ettiğimiz bir durum olarak göreceğimizi düşünüyorum. Ancak dönüp bu mumu çıkarırsak, belki de 1.800 dolar seviyesine gitmeye hazırlanıyoruz diye düşünmek gerekir. Bunun üzerine çıkmak 2.000 dolar seviyesine bir hareket olasılığını ortaya çıkarıyor. Ancak bunun olmasını çok fazla beklemezdim. Bu noktada, piyasa muhtemelen son şeyden çok daha fazla volatilite görmeye devam edecek. Pozisyon boyutunuzu makul tutun.

5 Analistten Büyük Tahminler : Altın Bu Diplere Gidiyor !

Piyasada fils durum nedir?

Uzmanlara göre, altın yatırımcıları güvenli liman doları altına tercih etti. Önemli merkez bankalarının faiz artırımlarına ilişkin aralıksız konuşmalar sırasında 105,80’deki kritik direnci kırarak 107,78’e doğru yükseldi. Dolar endeksi, ABD enflasyon verileri, ABD Fed’in konuşması gibi faktörlerin yakın vadede altın fiyat hareketini dikte etmeye devam etmesinin beklendiğini söylediler.

Bu sırada ABD enflasyonu Mayıs’ta yeniden beklenenden fazla yükseldi. Enflasyonist trenddeki artışın yatay seyrettiğine dair umutları boşa çıkardı. TÜFE oranı Nisan’a göre yüzde 1,0 artarak, manşet enflasyonu yüzde 8,6 ile 40 yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi aylık sadece yüzde 0,7’lik bir kazançla piyasa beklentisi yüzde 8,3 civarındaydı. Bu durumun, ABD Merkez Bankası’nın ileriye yönelik agresif faiz artırımlarının önünü açabileceği düşünülmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button