“Yeni Satış Dalgası Olabilir” 4 Analiste, Altın Beklentilerini Paylaştı !

Dolardaki amansız yükseliş ve daha agresif bir ABD faiz artırımı korkuları, külçe talebi üzerinde baskı oluşturuyor. Bu yüzden altın fiyatları Cuma günü, üst üste beşinci haftalık düşüşünü sürdürdü. Analistler, piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Altın, anlamlı bir yukarı yönlü momentum belirtisi göstermiyor”

Spot altın, basın zamanında %0,3 düşüşle 1.704,59 dolara geriledi. Sarı metal, bu hafta şimdiye kadar %2,1 değer kaybetti. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,2 düşüşle 1.701,70 dolara geriledi. OANDA kıdemli analisti Jeffrey Halley, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın, bu hafta daha güçlü bir ABD doları karşısında soldu. Ancak 1.700,00 dolardan önce geçici bir üs oluşturmaya çalışıyor gibi. Bununla birlikte, 1.750,00 dolar bölgesiyle sınırlı rallierle anlamlı bir yukarı yönlü momentum belirtisi göstermiyor.

Altın

Dolar, off-shore yatırımcılar arasında dolar fiyatlı altın talebini bastırmaya devam ediyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere DXY, 20 yılın en yüksek seviyelerine yerleşti. Jeffrey Halley, “Daha büyük teknik resimde, riskler aşağı yönlüyken hala kırılgan görünüyor” diyor.

Recherche ANZ : Altına yönelik yatırım talebi zayıflıyor

ABD Merkez Bankası’nın en şahin politika yapıcılarından ikisi Perşembe günü konuştu. Merkez bankasının bu ayki politika toplantısında 75 baz puanlık bir faiz artırımını daha desteklediklerini söylediler.

Daha yüksek faiz oranları ve tahvil getirileri, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini yükseltir. Benchmark ABD 10 yıllık Hazine faizleri Cuma günü düşüş kaydetti. Bu da altına hafif destek sağladı. ANZ Research, gelişmeleri şu şekilde yorumluyor :

Altına yönelik yatırım talebi zayıflıyor. Altın, Fed’in büyük faiz artırımı beklentileri nedeniyle baskı altında kalacak.

Altın

“Bunlar olmadıkça, altının herhangi bir yükseliş görme olasılığı düşük”

Chicago Blue Line Vadeli İşlemleri baş piyasa stratejisti Philip Streible’a göre, güçlü dolar altını aşağı itiyor. Analist, tüketici enflasyon verisinden sonra, trader’ların beklentilerini 75 baz puanlık artıştan 100 baz puanlık artışa yükselttiğini kaydediyor. Streible, şu öngörülerini paylaşıyor :

Enflasyon, faiz artırımlarını durduracak kadar kötüleşmedikçe veya diğer merkez bankaları Fed kadar agresif olmaya başlamadıkça ve bu doları zayıflatmadıkça, altının herhangi bir yükseliş görme olasılı d.

Altın

Bu arada piyasalar, Temmuz ayı için 100 baz puanlık bir faiz artışında fiyatlandırıyor. Fed’den Christopher Waller, “piyasalar kendilerini aşmış olabilir” yorumunu yaptı. Ayrıca, ABD’de haftalık işsizlik başvuruları art arda ikinci hafta yükseldi. Bu da işgücü piyasasında bir miktar soğumaya işaret ediyor.

READ ALSO:   Altın Aralık'ta Bu Seviyeleri Kırabilir !

Pablo Piovano: Altın için kapı daha fazla kayıplara açık

Altın vadeli islem piyasalarına olan açık faiz, yukarı yönlü yeniden başladı. CME Group’un ileri düzey verilerine göre Perşembe günü yaklaşık 16,7 bin kontrat arttı. Bunun yerine hacim, art arda iki günlük düşüşün ardından yaklaşık 68,1 bin kontrat küçüldü.

XAU

Altın fiyatları bacağını aşağı uzattı. Sarı métal, Perşembe günü 1.700 doların altındaki bölgeyi kısaca ziyaret etti. Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre, hareket, en azından çok yakın vadede düşüş trendinin devam ettiğini ortaya koyan yükselen açık faizin ortasında gerçekleşti. Bu arada analist, 1.700 dolarlık alanın şu an için sağlam bir çekişme sunmaya devam ettiğini kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment