General

“Yeni Dalga Olabilir” 4 Analiste, Çarpıcı Altın Tahminleri Yaptı !

Dolardaki keskin yükseliş ve artan faiz oranları getirisiz sarı metale olan iştahı azalttı. Bu ortamda altın Salı günü %2’den fazla kayıp yaşadı. Analistler, piyasadaki gelişmeleri yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Yükselen faiz ortamında altına göre daha ​​çekici alternatifler var”

Spot altın, basın zamanında %0,17 düşüşle 1.761,47 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,20 düşüşle 1.760 dolara geriledi. Doların yükselişi, güvenli liman metalini off-shore alıcılar için daha az çekici hale getirdi. Ayrıca DXY, yaklaşık yirmi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Dolar, potansiyel bir durgunluktan endişe duyan yatırımcılar için tercih edilen sığınak konumunu sağlamlaştırdı.

TIAA Bank dünya piyasaları başkanı Chris Gaffney, yükselen faiz ortamında altına göre daha ​​çekici alternativelerin olduğunu söylüyor. Parlak metal, enflasyona karşı bir önlem olarak kabul görür. Ancak artan fiyat baskılarını yatıştırmak için daha yüksek faiz oranları, faiz ödemeyen külçeye olan iştahı azaltır.

Altın

“Altının kısa vadeli teknikleri tamamen düşüş eğiliminde”

Kitco Metals kıdemli analisti Jim Wyckoff, külçe için kısa vadeli tekniklerin tamamen düşüş eğiliminde olduğunu kaydediyor. Analiste göre, bu da teknik tabanlı spekülatörleri vadeli işlem piyasalarının short taraflarını oynamaya davet ediyor. Analist ayrıca, şu yorumu yapıyor :

Metaller, bir gecede 20 yılın zirvesini gören daha güçlü bir ABD doları endeksinin baskısını hissediyor.

“Bu verilerin altın için önemli bir oynaklık getirmesi muhtemel”

Yatırımcılar, önümüzdeki aylarda olası faiz artırımlarının büyüklüğüne ilişkin yeni ipuçları arıyor. Bunun için bugünkü FOMC Haziran toplantısına ilişkin tutanakları bekliyor. AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, altın fiyat hareketini artırmak için doların hareketlerini suçluyor. Analiste, piyasa yorumunda şu değerlendirmeyi yapıyor :

FOMC Haziran toplantısının tutanakları Çarşamba günü açıklanacak. Cuma günü ise ABD tarım dışı maaş bordrolarına ilişkin aylık veriler gelecek. Bunlar, sarı metal fiyatı için önemli bir oynaklık getirmesi muhtemel en önemli iki olay.

Altın

“Altın, cari fiyatlarla uzun vadeli iyi bir yatırım”

Insignia Consultants araştırma direktörü Chintan Karnani ise cari fiyatlarla altının “uzun vadeli iyi yatırım” olduğunu söylüyor. Ancak kısa vadede traderların “bekleyip izlemesi” gerektiğini ifade ediyor.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Cuma günü ABD tarım dışı istihdam verileri açıklanacak. Analist, bu veriden önce müşterilerine altın fiyatlarındaki düşüşleri kullanmalarını tavsiye ediyor.

READ ALSO:   2 Uzman Altın İçin Olacakları Anlattı!
Altın

Fiziki altın cephesinde hangi gelişmeler var?

Bu arada, Zimbabwe merkez bankası, kontrolsüz enflasyon ortamında altın satmaya başlayacağını açıkladı. Ayrıca, Hindistan’ın Haziran ayındaki altın ithalatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre neredeyse üç katına çıktı. Bu gelişmeler de fiziki piyasadaki fiyatların düzeltilmesine neden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Altın Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button