General

Yeni Dalga Mi Bekleniyor? 3 Analiste, Kritik Altın Tahmini Yaptı !

Altın vadeli işlemleri Perşembe günü altı seansta ilk kaybını verdi, ancak değerli metalin enflasyona karşı koruma sağlamaya devam etmesiyle haftayı yükselişle tamamladı.

Ross Norman’a göre, altının bu kadar iyi gitmesi şaşırtıcı

Metals Daily’nin CEO’su Ross Norman, altının dolardan ve faizlerden ters rüzgarlarla karşı karşıya bulunduğunu, buna Şanghay ve Hong Kong’daki karantinanın da eklenmesine rağmen bu kadar iyi gitmesinin şaşırtıcı olduğunu söylüyu. Analiste, değerlendirmesine şunları ekliyor :

Yine de yüksek enflasyon şeklindeki arka rüzgarlar elbette iyi karşılanıyor. En cesaret verici olan şey, borsada islem gören fon aracılığıyla Kuzey Amerika’ya yapılan kurumsal yatırımın ölçeğin dışına çıkması.

Altın

Dünya Altın Konseyi’nin bu ayın baslarında bildirdiğine göre, küresel altın ETF’lerine girişler, 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana en yüksek üç aylık toplam ile ilk çeyrekte 17 milyar dolar değeri buldu. Zaner analistleri günlük bir piyasa güncellemesinde, şu yorumu yapıyor :

Mütevazı bir aşırı alım teknik koşuluna ek olarak, değerli metal piyasaları artan bir merkez bankası faiz artırımı tehditleri korosuyla sarsılıyor.

Sevens Report Research: Altın görünümü hala yükselişte

Yine de Zaner’deki analistler, bu haftaki altın fiyatlarındaki ilk kazanımların iyi niyetli enflasyon riskinden korunma alımının sonucu olduğuna ikna olduklarını söylüyorlar. Analistler, şu hususun altını çiziyor :

Aslında, geçen ay ABD üretici fiyatlarındaki bir sıçramayla, altın fiyatları, dolardaki bir dizi yüksek kontrata ve genel piyasa indirimine rağmen yükselmeyi başardı.

Altın

Rapport de recherche Sevens analistleri Perşembe günkü haber bülteninde, ileriye bakıldığında, altın görünümünün Hala yükselişte olduğunu ve mevcut Yukselis trendinde Yeni bir ayak başlatmak için vadeli işlemler için geçilmesi gereken seviyenin, 2022’nin 2,058 dolarlık en yüksek kapanışı olduğunu belirtiyorlar. Analistlere göre, aşağı yönde, 1.920 ile 1.940 dolar arasında, ancak reel faiz oranlarında önemli bir artış olması durumunda kırılması muhtemel olan müthiş bir destek var.

Kripotkoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, büyük ihtimalle Rusya-Ukrayna savaşının devam edeceği dikkate alındığında altın, güvenli liman bağlantılı akışlarla desteklenmeye devam ediyor. Bazı analistler ve ekonomistler, ABD enflasyon verilerinin 1981’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşmasının ardından fiyat baskılarının artık zirveye ulaştığına dair işaretler görse de, ABD ve Avrupa’daki sıca daki

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button