General

Uzman Uyardı ve Altın Fiyatının Uçuşa Geçeceği Tarihi Açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Tunç Şatıroğlu, değerli metalde yeniden yükselişe geçileceğini düşündüğünü söyledi. Uzman, beklediği seviyeleri ve tarihleri ​​verdi. İşte detaylar…

Şatıroğlu, piyasaya yönelik genel düşüncelerini aktardı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın, gümüş ve dolar gibi varlıklar bu hafta hafif bir düşüş yaşadı. Tunç Şatıroğlu, bu düşüşün geçici olduğunu belirterek yükseliş trendine az kaldığını söyledi. ABD’deki 10 yıllık Hazine tahvillerinin altına yönelik etkisinden bahseden Şatıroğlu, uzun zamandır bu tahvillerde düşüş beklediğini, ancak faizlerin giderek arttığını söylüyor. Faizlerde düşüş beklemenin ardında yatırımcıların bir avantaja sahip olmasına dikkat çekerek aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Belli bir seviyeye geldikten sonra artık o birçok yatırımcı için cazip bir seviye geliyor. Bunun nesi cazip diyeceksiniz ? Birçok fon için cazip. Ben düşüş bekliyorum. Fed agresif bir faiz artırmaz.

Analiste : Altın Fiyatları, Şimdi Bu Seviyelere Kapı Açtı !

Rusya-Ukrayna savaşı dolayısıyla ekonomillerin yaptırımlar nedeniyle zarar gördüğünü belirten Şatıroğlu, şu anda bir alış durumunda olunduğunu belirtiyor. Ancak bunun sadece ekstrem bir durumun düzeltmesi olduğunu, seviyelerin yeterli olmadığını ifade ediyor.

Şatıroğlu, altın fiyatının yükseleceği tarihi açıkladı

Gümüş ve altın gibi değerli metallerde satış durumunun sonlandığını düşünen Şatıroğlu’na göre bir iki gün daha bu durum devam edecek ancak daha sonra kalıcı bir yükseliş gözlemlenecek. Değerli metallerde düşüş vardı. Artık o satışlar durdu. Kalıcı yükseliş olabilir. Piyasa daha şahin olmaması borsalar için pozitif bir gelişme bu olumsuzluk değil. Bu réalité başlangıcı,” ifadelerini kullandı.

Önemli Tahmin : Altın Fiyatları Aralık'ta Bu Seviyelerde !

Altının toparlanmaya başladığını belirten Şatıroğlu, ABD 10 yıllıklarında düşüş görülmesi gerektiğini, görülmediği için yükselişlerin kalıcı olmadığını aktarıyor. “Amerikan 10 yıllıklarda düşüş gelmeye başlayınca altın toparlamaya başlıyor. Altın yavaş yavaş yönünü yukarı çevirmeye başladı,” ifadelerini kullanan uzman, geri çekilmenin düşüşü durdurduğunu ve ardından altında bir yükseliş görüleceğini belirtiyor. Değerli metallerin, altının öncülüğünde yükseliş yaşamasını beklediğini aktarıyor. Yazım sırasında ons altının fiyatı 1.942 dolar, gram altının fiyatı ise 921 lire.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button