General

Uzman Altın Yatırımcılarını Uyardı : Pazartesi’ye Dikkat !

Bir piyasa uzmanı olan Tunç Şatıroğlu, altın ve dolar hakkında yeni bir paylaşımda bulundu. Uzman ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ve FED’in faiz kararlarına dikkat çekerek piyasa üzerindeki etkilerini anlattı. Ayrıca yarına, 18 Nisan 2022 Pazartesi gününe dikkat çekti. İşte detaylar…

Tunç Şatıroğlu, altın yorumunda bulundu : Düşecek mi ?

Tunç Şatıroğlu, piyasalara yönelik bir açıklamada bulundu. Şatıroğlu, ABD Merkez Bankası’nın (FED) yetkililerinin konuşmalarının piyasayı nasıl etkilediğini vurgulayarak şu anda piyasaların yükseliş trendine girdiğini belirtti. Ayrıca Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın da piyasaları fiyatladığını vurguladı. Uzmana göre FED’in açıklamaları piyasaları baskılıyor. Öte yandan, savaş fiyatlamasının artık piyasaları etkilemediğine dikkat çekti. Şu anda piyasaların normal bir şekilde fiyatlanmaya başladığını söyledi

"Yeni Ataklar Geliyor" Ekonomiste : Altın'da Bu Seviyelere Hazırlanın !

Altın ve dolar fiyatının Pazartesi günü FED’in açıklamasına bağlı olduğunu düşündüğünü söyleyen uzman, “FED başkanları konuşmadığı zaman piyasalar kendini toparlıyor. Pazartesi günü birileri çıkıp bir şeyler söylemezse bu piyasanın kendisini toparlamasını bekliyorum,” ifadelerini kullandı. Şatıroğlu ayrıca ABD 10 yıllık Hazine tahvillerindeki değişime de dikkat çekti. Şatıroğlu’na göre Amerikan 10 yıllıklar düşmeye başladığı zaman altın düşecek. 10 yıllıkların bir iki hafta içinde düşüşe geçtiğini belirtti.

Dolar ne olacak ? Analyste açıkladı

Altının dışında, dolar hakkında da yorumlarını paylaştı. Şatıroğlu’na göre dolar, Türkiye’deki « kötü ekonomiden » etkilenecek. Şatıroğlu, « Ne zaman diye sormayın. Bu système yürümez. Bu sürdürülebilir bir durum değildir. Bir yerden sonra patlayacaktır. Elinde doları olan bozmasın,” ifadelerini kullandı. Borcu alanın dolar alabileceğini söylerken, dolar alarak yalnızca yatırım değil, riskten de korunulacağını belirtiyor.

Crédit Suisse, Altın'ın Göreceği Seviyeleri Sırasıyla Belirledi !

Doların, kur patlamasına karşı korunma konusunda etkili olabileceğini iddia ediyor. Dolar alınmasa da, dolar cinsine göre bir yatırımda da bulunulabileceğini aktarıyor. Doların bir süre daha baskılanacağını belirtse de “illaki bir yerden sonra patlayacağını” belirtti. Yazımızı sonlandırırken, bunların yalnızca analistin görüşlerini olduğunu belirtmekte fayda var. Son yatırımcı, yatırımını kendi araştırması doğrultusunda yapmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button