General

Ünlü Yöneticiden Çılgın Altın Tahmini : Tarih de Verdi !

Goehring & Rozencwajg Associates yönetici ortağı Leigh Goehring’e göre, 2022’deki anormallikler ve risklere yeni bir kriz eklenecek. Goehring, bu krizin ortasında altın tahmini için rekor seviyelerden bahsetti. İşte detaylar…

Goehring : Herkesi şaşırtacak bir kriz geliyor

Goehring, “Önümüzdeki altı ay içinde herkesi şaşırtacak büyük kriz burada, ABD doğal gaz fiyatlarıyla birlikte Kuzey Amerika’da olacak” dedi. Goehring, “Kuzey Amerika’da aniden ABD gaz piyasasının açıkta kalmasına neden olacak bir ‘siyah kuğu’ olayı olabilir. Bu olursa, ABD gaz fiyatları yükselebilir. Üçe, hatta dört katına bile çıkabilir,” ifadelerini kullandı. Goehring & Rozencwajg Associates yönetici ortağı, yatırımcıların bu riske karşı ilgisizliğinin “aptalca” olduğunu belirtti.

16 Wall Street Analisti: Haftaya Altın Bu Seviyelerde Oturabilir!

Federal Rezerv, aşırı oranlı oran artışlarıyla enflasyonu umutsuzca kontrol etmeye çalışırken, gaz fiyat artışları ABD piyasasını vurabilir. Uzmana göre bu durum, Fed’i oranları çok daha yüksek artırmaya zorlayacaktır. Goehring, « ABD’nin ekonomik büyümesinde çok büyük bir ivme var ve insanların düşündüğünden çok daha iyi dayanabilir », ifadelerini kullandı. Goehring için endişe, ekonominin nasıl ayakta kaldığı değil, Fed’in oranları yüzde 2-3’ün üzerine çıkarırken yaşanabileceklerde yatıyor.

Goehring’in altın tahmini beş haneli rakamlara işaret ediyor

Goehring, uzun vadede altın konusunda oldukça iyimser ve boğa piyasasının devam edeceğini düşünerek bu on yılın sonunda ons başına yaklaşık 15.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Goehring, “Önümüzde devasa bir boğa piyasası var. Geçen est altın yatırımımızı artırmaya başladık. Altın alanında gerçekleşecek bu büyük patlamaya son geçen gün daha da yaklaşıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Gelişmeleri ve Tarihleri ​​Pas Edin!

Bununla birlikte, Goehring, “kısa vadede altın, piyasaya girmek için harika bir nokta olan ons başına 1.600 dolara geri dönebilir” dedi. Mayıs ayındaki geri çekilmenin nedeninin, FED’in faiz artırımları olduğunu belirten Goehring, « Fed oranları artırmaya başladığında, bu altın üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturuyor. [Fakat] ben bu piyasada boğayım” dedi. Özellikle altın ve gümüş fiziki ETF’lerine yönelik batılı yatırımcıların ilgisinin geri döndüğünün altını çizdi. Altın ticareti petrole göre daha ucuz olduğundan Goehring, yukarı yönlü bir çözüme yaklaştığımızdan emin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button