General

Ünlü Altın Tahmincisi Konuştu : Önümüzdeki 2 Ayda…

Altın fiyatları, yumuşayan enflasyon görünümü ve üst düzey merkez bankalarının yaklaşan faiz artırımları nedeniyle yatırımcıların uzak durmasıyla Salı günü büyük ölçüde değişmedi. Ancak gram altın, haftanın ikinci gününde ivme kazanmaya devam etti. Geçtiğimiz hafta 970 liranın altına gerileyen gram altının fiyatı 980 liranın üzerinde seyrediyor. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, en son öngörülerini paylaştı. İşte detaylar…

Altın fiyatları için sıradaki beklentiler neler?

İslam Memiş, geçtiğimiz gün boyunca yükselen gram altın fiyatları hakkında konuştu. Ancak ondan önce, piyasaya dair genel yorumlarını aktardı. Uzman isim, borsa tarafında hisse senetlerinin şu anda ucuz olduğunu düşünüyor. Yaz aylarında ise yukarı yönlü hareketlerin görüleceğini tahmin ediyor. Doların ise önümüzdeki iki ay boyunca 16-17 lires aralığında el değiştireceğini öngörüyor. Dolar karşısında altın, gümüş ve kripto paraların ucuz kaldığını aktaran uzman, elinde TL olanların ve dolar almayı düşünenlerin, euro’nun şu anda ucuz olduğunu bilmesi gerektiğini söylüyor.

ANZ Bank Ekonomistleri : Altın İçin Bu Seviyeler Geliyor !

Altının düşeceği beklentisinde olanların, bu nedenle alım yapmayanların ise uyarılması gerektiğini düşünüyor. İslam Memiş, “1.000 lires altında, 950-1.000 aralığında kademeli alım yapabilirsiniz” ifadelerini kullanıyor ve bunun “çok iyi bir karar” olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere İslam Memiş, gram altında sıradaki seviyeler olarak 1.050 lires, 1.200 lires ve yılın fils çeyreğinde 1.450 lires dikkat çekmişti. Bu tahminlerini yineleyerek söz konusu seviyelerin şaşırtıcı olmadığını aktardı.

Ons altında ataklar hızlı olacak

Uzman isme göre gram altın, orta ve uzun vadede avantaj niteliği taşıyor. Bu nedenle, elinde gram altını bulunan yatırımcıların son yükselişte satış yapmak yerine yatırıma devam etmesi gerekiyor. Öte yandan Memiş’e göre ons altında baskılanma var ve destek seviyesi olarak 1.810 dolar öne çıkıyor. Uzmana göre Eylül ayında yeni karantina önlemlerine dair konuşmalar, gıda krizi, resesyon süreci gibi faktörlerle beraber ; altın ve gümüşün ons açısından baskılanması, yukarı yönlü kırılmaların da hızının işaretini veriyor.

5 Altcoin Projesini Not Edin: Önemli Haberler Var

Yüksek kısa vadeli ABD faiz oranları ve tahvil getirileri, faiz getirmeyen külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor. Ama yine de altın, bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak görülüyor. Sağlam bir ABD doları, diğer para birimlerini elinde bulunduran alıcılar için altını daha az çekici hale getirir. Altın, dünyanın dört bir yanındaki büyük merkez bankalarının kontrolden çıkan enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarını artırmaya çalışmasıyla fils birkaç ayda baskı altında kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button