General

Tüm Varlıklarımı Sattım ! Bu Seviyeleri Bekleyin

Altın, ABD dolarının gücünü koruması ve ABD getirilerinin yükselmesiyle bir gecede düşüş yaşadı. Küresel olarak, değerli metal fiyatları Çarşamba sabahı, yaklaşan resesyon korkuları arasında enflasyonla mücadele etmeye çalışan ABD Merkez Bankası’nın potansiyel olarak agresif bir faiz artırımı öncesinde hafif yükseldi. Bu sırada ünlü analist İslam Memiş, piyasadaki beklentilerini katardı. İşte detaylar…

Altın için odak noktası, FED açıklamaları

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere İslam Memiş, daha önce altındaki önemli seviyeleri doğru tahmin etmişti. Bu nedenle birçok kişi tarafından takip ediliyor. İslam Memiş, bugün özellikle ABD Merkez Bankası’ndan (FED) gelecek haberlere odaklanıldığının haberini verdi. Memiş’e göre ABD’de enflasyonun fils 41 yılın en yüksek seviyesine çıkması, piyasalarda alarm düzenine geçilmesine neden oldu. Memiş’e göre FED’in faiz artırımı ile enflasyonun düşmeyeceğini birçok kişi biliyor. 75 baz puanlık bir artışın, piyasa dengesini bozabileceği düşünülüyor.

Gözler FED'de : Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gerileyebilir !

Mevcut durumda, FED’in kararı öncesinde altın ve dolarda hareketlilik başlamış durumda. Geçtiğimiz hafta, enflasyon, fils 41 yılın en yüksek seviyesinde çıktı. Bu nedenle FED’in faiz artırırken 50 yerine 75 baz puandan bahsedebileceği düşünülmekte. İslam Memiş, henüz bir belirsizlik olduğuna dikkat çekerek “elinde dolar olan, riski dağıtmak için düşük emtia ve parite fırsatını değerlendirsin,” ifadelerini kullandı.

Düşüş devam etmeyecek

ABD’de enflasyon rakamları yüzde 8.6’nın üzerine çıktı. Bunun ardından ABD Başkanı Joe Biden, enflasyonun düşmediğini vurguladı. Piyasalar, 50 baz puanlık artış beklentisi içerisinde. Ancak Memiş, FED’in daha “güvercin tonda” açıklama yapacağına inanıyor. Memiş, aşağıdaki ifadeleri kullandı

Diğer yandan küresel piyasalarda 75 baz puan gelme olasılığı da tartışılıyor. Ancak ben bu şekil bir faiz artırım sürecinin piyasaları bozacağına inanıyorum. Ciddi bir belirsizlik hakim şu an.

Nam Salan Analistler : Altın ve Bitcoin Bu Diplere Oynuyor !

İslam Memiş, fils olarak, Merkez Bankası’nın altın ve gümüş piyasasını bilerek baskıladığını açıklıyor. Ancak mevcut durumdaki düşüşlerin kalıcı olmadığını düşünüyor. Ayrıca İslam Memiş, Türkiye’nin bir operasyondan geçtiğini de söyledi. İslam Memiş’e göre Türkiye, ciddi bir ekonomik krizin içerisinde. Ayrıca, bir operasyon sürecinde. Uzmana göre, bunun arkasındaki sebeplerden biri, döviz kurlarındaki ataklarla birlikte ekonomi kurmayları arasında ciddi çalışmaların olması.

Memiş, yeni ekonomik paketin beraberinde, döviz kurlarında 1 ay içerisinde sert bir gerileme görebileceğini belirtiyor. Dolarda 17.8, gram altında 1.050 lireya işaret eden Memiş, buna rağmen tüm varlıklarını TL’ye çevirdiğini de belirtiyor. 1-2 ay sonrasında, zararsız bir şekilde tekrar yatırımlarına dönebileceğini düşündüğünü aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button