General

“Tufan Geliyor” Son Çöküşü Bilen İsimden Önemli Altın Tahmini !

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni bir Youtube videosunda piyasaya yönelik yorumlarını aktardı. Uzman, bu hafta hangi yatırımların ucuz, hangi yatırımların pahalı olduğuna dair düşüncelerini açıkladı. İşte detaylar…

Uzman isim, altın fiyatındaki fils hareketleri değerlendirdi

İslam Memiş, şaşırtan bir açıklamada bulundu ve “ben bugünkü koşullarda ne gram ne de ons altın almayı tercih etmem” ifadelerini kullandı. Yine de altının yıl içerisinde yükseleceğini düşündüğünü belirtti. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere uzman, gram altında yıllık bazda 1.450 lire, ons altında ise 2.150 doların görüleceğini düşünüyor.

Analiste : Altın Fiyatları, Şimdi Bu Seviyelere Kapı Açtı !

Memiş, Nisan ayında yaşanan geri çekilmelerin bir alım fırsatı olabileceğini, Mayıs ayında altın fiyatlarında bir fırsat görülmeyebileceğini belirtiyor. Ancak ons ​​altının haftaya yükselerek girmesinden ötürü, mevcut fiyatlarla ons altından almayı tercih etmeyeceğini söylüyor. Yazım sırasında ons altın, 1.979 dolardan işlem görüyor, haftayı 1.990 doların üzerinde açmıştı.

Peki, değerli metal neden yükseliyor ?

Uzman isim, altın fiyatındaki yükselişin ardında enflasyonun ve Çin’deki verilerin olduğunu düşünüyor. “Gram altın TL 934 lires seviyesinde. Ons altın haftaya yükselişle başladı. Enflasyon ve Çin büyüme verileri nedeniyle emtia fiyatlarına biraz daha rağbet olduğunu gözlemliyoruz. Ons altının 1988 dolar seviyesine kadar yükselmesi, gram altının da 2. direnç seviyesi olan 930 lirenın üzerine yükselmesine neden oldu. 920 ile 940 lire aralığını bu hafta takip edeceğimi söyleyebilirim,” ifadelerini kullanıyor.

2 Analiste : Altın Fiyatı Hafta İçinde Bu Seviyeleri Kırabilir !

Dolar konusunda ise « Dolar TL kurunda baskılanma devam ediyor. Döviz kurlarındaki düşüşlerin kalıcı olacağını düşünmüyorum. Bu aşağı yönlü tendance bana göre orta ve uzun vade için yukarı yönlü ataklar gerçekleşeceğini düşünüyorum. Mayıs ayında küresel piyasalarda ciddi bir tufan bekliyorum. Nisan ayında alım yönünde pozisyon alınması için uyarılarda bulundum. Herhangi bir kağıt para satın alacak olsaydım bunun adı dolar olmazdı,” ifadelerini kullandı.

Son olarak İslam Memiş, kripto para alanındaki beklentilerini de aktarıyor ve kriptolarla altının arasında bir paralellik olduğuna “Kripto paraları takip ediyorsanız altın fiyatlarını da takip etmeniz gerekiyor,” t ifadeleriyle dikkayor, Altın fiyatları yükseldiğinde kripto paraların düştüğünü, kriptoların yükseldiğinde ise altının düştüğünü belirtiyor. “Ons altının yükselmesiyle 39 bin dolar seviyesinin altına sarkan bir Bitcoin var. Hal böyle olunca emtia fiyatlarındaki toparlanma kripto para fiyatlarını da baskılıyor,” diye ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button