General

« Tarihi Çöküş Geliyor » Yatırım Efsanesi : Altın ve Bunlardan Alın !

Dünyaca ünlü Finans uzmanı ve yazar Robert Kiyosaki, resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Kiyosaki, yatırımcıları büyük bir çöküşün geldiği konusunda uyardı. Ardından, altın gibi bazı varlıklara yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu söyledi. İşte ayrıntılar…

“Bitcoin fiyatı daha düşecek”

Sık sık altın, Bitcoin gibi varlıklar üzerinde tahminlerde bulunan Kiyosaki, yeni bir gönderi paylaştı. Ünlü “Zengin Baba, Fakir Baba” kitabının yazarı, önce favori kelimesini açıkladı. Buna göre ucuzluk kelimesini favori olarak belirleyen Kiyosaki, çoğu varlığın düşmeye devam edeceğini söyledi. Ek olarak Bitcoin, altcoin’ler ve emlaklar gibi varlıklar için daha düşük fiyatları beklediğini açıkladı. Ünlü finans uzmanına gore Bitcoin ve emlak fiyatları daha da düşecek. Kiyosaki şunları paylaştı :

« Favori kelimemi biliyorsunuz : Ucuzluk. Bitcoin gibi varliklar balon gibi patladı. Ardından fiyatlar düşmeye başladı. BTC ve emlak gibi birçok piyasada, dipten satın almak için fonlarımı saklıyorum. Federal Rezerv zaten bitik durumda… Şu anda dünyanın en büyük ucuzluk fırsatının içerisindeyiz. Kendinize dikkat edin.

Bitcoin

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı uzun süredir düşüş eğiliminde. Lider kripto para birimi 2022’nin başından bugüne %60’tan fazla düştü. Bununla birlikte BTC’nin 2021’in Kasım ayındaki 69.000 dolarlık zirvesinden düşüşü ise, şu an için %80. BTC’nin değer kaybının nedenleri arasında Terra çöküşü, küresel enflasyon oranlarının yükselmesi, faiz oranlarının artması geliyor. Ayrıca, Rusya-Ukrayna savaşı gibi jeopolitik krizler de BTC fiyatına olumsuz etki ediyor. Bununla birlikte, bu etkenlerden zarar gören tek piyasa kripto paralar değil. ABD’de FED’in faiz artırımları nedeniyle emlak sektöründe talep düştü. Ek olarak geleneksel finansın S&P 500 ve Nasdaq gibi endeksleri de düşüş eğiliminde. 2022’nin başından beri %20 değer kaybettiler. Yatırımcılar, kriz dönemlerinde altın gibi geleneksel koruma yöntemlerine yöneldi.

Kiyosaki’nin geçmiş altın ve Bitcoin tahminleri

Her ne kadar kripto yatırımcıları için ürkütücü olsa da bu Kiyosaki’nin bu şekildeki ilk tahmini değil. Altın savunucusu, geçtiğimiz yaz aylarında da piyasaları balon benzetmesiyle korkutmuştu. Hatta en büyük çöküşün geldiği konusunda yatırımcıları uyarmıştı. Ancak Kiyosaki’nin yorumlarının ardından BTC, Kasım ayında ATH yapmıştı. Aynı dönem içerisinde geleneksel piyasalar da rekor yükselişe imza atmıştı.

altın

“Altın ve bunları alın”

Bununla birlikte Kiyosaki, yakın zamanda başka bir tahmin daha yapmıştı. Doların çökeceğini iddia eden finans uzmanı, yatırımcılara Bitcoin, gümüş ve altın gibi varlıklar satın almalarını önermişti. Ayrıca ironik bir biçimde, tuvalet kâğıdı ve çöp torbası gibi ürünlerin fiyatlarının da uçacağını söylemişti. Ardından yatırımcıları konserve yiyecekler ve tuvalet kâğıdı gibi ürünleri almaya çağırmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button