‘Süper Döngü’ Wells Fargo, Altın İçin İnanılmaz Tahmin Yaptı! – Kriptokoin.com

Wells Fargo’nun varlık stratejisi başkanı John LaForge’a göre gümüş piyasası, altın fiyatının son yükselişinden sonra sarı metalin zayıflığının geçici olduğunun sinyalini veriyor.

“Gümüş altını yenmeye başladığında, boğa piyasası yakındır”

Spot gümüş yılı %3,6 artışla yaklaşık 24 dolardan kapatıyor. Bu arada altın, 1.800 doların üzerinde islem görüyor. Ancak altın, yılbaşından bu yana yaklaşık %0,4 düşüşle hâlâ arayı kapatıyor. LaForge, verdiği demeçte şu hususların altını çiziyor :

23 dolara geri döndüğümüz için gümüş konusunda biraz daha olumluyum. Bu, yüksek beta oyunudur. Gümüş, altında gördüğümüz zayıflığın muhtemelen kısa ömürlü olduğuna dair işaretler veriyor. Gümüş altını yenmeye başladığında, diğer yöne kıyasla değerli metallerde boğa piyasasına daha yakındır.

Altın

Kriptokoin.com‘Dan takip ettiğiniz üzere 2023’e sadece birkaç gün kala piyasalar bitkin görünüyor. LaForge, “Hisse senetleri düz bir düşüş içindeydi. Külçe, Fed’e tepki vermekten çok hisse senetleri gibi riskli varlıklardan ipucu alıyor” diyor. Ayrıca LaForge, şu açıklamayı yapıyor :

Altın riskli varlıkları takip etse de, ılımlı tepki verdi. Altının gelecek yıl daha da yükselmek istediğini hissedebiliyorsunuz. Altın zor bir iki buçuk yıl geçirdi.

Wells Fargo’nun 2023 altın tahmini: 1.900 – 2.000 dolar aralığı

Altın şimdiden Federal Reserve’in duraksamasıyla yükselmeye başlıyor. Bir de ardından nihai bir pivot gelecek. Son birkaç ayda, Fed’in dönmesiyle ilgili tüm konuşmalarla birlikte, sarı metal yükselmeye başladı. Gelecek yıl, hem altın hem de gümüş iyi işler yapacak. LaForge, muhtemelen gümüşün daha da iyi iş çıkaracağını belirtiyor. Wells Fargo, altını gelecek yıl 1.900 ile 2.000 dolar arasında görüyor. LaForge, “Eğer bunu başarabilirsek, benim önceliğim bu hedefleri artırmak olacaktır” diyor.

Altın

Ancak bu arada parlak metal hala kanıtlama modunda. Bunun nedeni, emtiaların fils birkaç yılda iyi performans göstermesine rağmen altının sıkışıp kalmış olması. LaForge, “Altının hareket etmeye başladığına dair fiyat yoluyla teyit almam gerekiyor. Eğer öyleyse, 1.900-2.000 doların üzerine bile çıkması mümkün” diyor.

“Gümüş, gelecek yıl altından daha iyi performans gösterecek”

LaForge’a göre, gümüşün gelecek yıl altından daha iyi performans gösterme şansı var. Çünkü yüksek bir beta oyununa sahip ve sarı metalden daha değişken olduğu biliniyor. LaForge, altın ve gümüşün performansına dair ek olarak şunları söylüyor :

1999 ile 2011 arasındaki son döngüde olan buydu. Bu tipik bir durum. Gümüşün, bu süper döngüde 48 doların üzerindeki yeni rekor seviyelerine bile ulaşması mümkün. Ancak bu, hala beş yıl uzakta olabilir. Yeni zirveler, yeni süper döngünün arka yarısına kadar tipik değil. Gümüşteki bu yeni zirveler gerçekleşecek olsa bile, daha beş yıl olacak. Bu boğa süper döngüsünün sadece üçüncü yılındayız.

altın gümüş

Altın ve gümüş için en iyi 3 sürücü

Beklenen Fed pivotu, gelecek yıl daha yüksek altın ve gümüş fiyatlarının arkasındaki ana tetikleyici olacak. Ancak bu, yılın ortasına kadar gelmeyebilir. LaForge, “Ancak sarı metal, bunu fiyatlayan piyasalara zaten olumlu tepki veriyor” diyor. Ayrıca, şu açıklamayı yapıyor :

İkinci itici güç, özellikle arz-büyüme perspektifinden bakıldığında, altta yatan temel unsurlardır. Orada fazla bir büyümeniz yok. Bu nedenle sadece biraz talep çekmeye ihtiyaç var.

Üçüncü sürücü, aykırı bir oyun olarak altın olacak. Kıymetli metal, son iki yılda diğer emtialara göre daha düşük performans gösterdi. Bu, bazı yatırımcıların kazançlarını ve kayıplarını yeniden dengelemeye ve hala ucuzken altına daha fazla para aktarmaya başlaması için bir işaret. Buradan hareketle LaForge, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Yatırımcıların bu aykırı oyunların bazılarına geri dönmesini sağlayacaksınız. Bir boğa süper döngüsündeyken, yönetim altındaki daha fazla varlık emtialara doğru hareket etmeye başlar. Bu da tüm grubu yukarı kaldırma eğilimindedir. Ve altın bunu henüz elde edemedi. Tipik olarak, yıl sonunda kaybedenleri satın alır ve kazananlardan kurtulursunuz. Altınla olacak olan da bu. 2,5 yıldır cezalı durumda. Diğer mallara göre çok ucuz görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button