General

Stratège “Portföylerde Olmalı” Dedi ve Altın Tahminlerini Paylaştı !

Federal Rezerv, enflasyonun kişisel serveti aşındırması ve ekonomyi tehdit etmesi nedeniyle tüketici fiyatlarını istikrara kavuşturma taahhüdünü yineledi. Ancak, Merk Investments Başkanı ve Baş Yatırım Sorumlusu Axel Merk, ABD merkez bankasının enflasyona karşı mücadelesinde zorlu bir savaşla karşı karşıya olduğu için ekonomik görünümün çok daha karmaşık hale gelebileceğini söylüyor ve altın tahminlerini paylaşıyor.

“Altın, sahip olduğunuz için son zaman mutlu olduğunuz bir varlık”

Altın fiyatları 2.000 doların altına düşmesine ve yeni bir yükseliş ivmesi çekmekte zorlanmasına rağmen, Axel Merk, değerli metalin önemli bir yatırım aracı olmaya devam ettiğini ifade ediyor. Stratège, altının bir savunma varlığı olarak görevini yapmaya ve enflasyona karşı korunmaya devam ettiğini belirtiyor ve şunları söylüyor :

Altın son zaman dün sahip olduğunuz için mutlu olduğunuz bir varlıktır. Ama neden yarın için alacağına dair hiçbir fikrin yok.

Altın

Axel Merk: Bazen altın kendi işini yapıyor

Stratejistin yorumları, altın fiyatlarının 1.850 dolar civarında kritik desteği tutmaya çalıştığı zaman diliminde geldi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, altın vadeli işlemleri en son, gün içinde %0,78 artışla 1.862 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Altının son fiyat hareketi, güçlü bir ilk çeyrek performansının ardından hayal kırıklığı yaratırken Axel Merk, hisse senedi piyasalarından daha iyi performans göstermeye devam ettiğini kaydediyor :

Sık sık altının uzun vadede hisse senetleriyle nasıl bir ilişkisi olmadığı hakkında konuşuyoruz. Bu, S&P aşağı hareket ettiğinde son zaman yukarı hareket edeceği anlamına gelmiyor. Bu, bazen S&P ile bazen de ona karşı hareket ettiği anlamına geliyor. Bazen altın kendi işini yapıyor. Fiyat hareketi, içinde bulunduğumuz ortamın bir parçası. Federal Rezerv, eylemleriyle düdüklü tencerenin kapağını kaldırdı ve o zaman işler biraz karıştı.

Stratejist, stagflasyon riskinin artacağını tahmin ediyor

Federal Rezerv enflasyon konusunda sert bir duruş sergilemesine rağmen, Axel Merk şimdilik tüketici fiyatlarını düşürmek için tam olarak gerekli olanı yapacağına ikna olmadığını söylüyor. Artan stagflasyon riskini gördüğünü de sözlerine ekliyor. Stratège, « Stagflasyon için duyduğum bir tanım enflasyon, artı bir politika hatası çünkü enflasyon olduğunda yapılacak doğru şey politik olarak çekici değil », diyor.

Merk Investments, yakın zamanda bir Stagflasyon ETF’s başlattığı için stagflasyon risklerini ciddiye alıyor. Yeni fon, yatırımcılara Hazine Enflasyona Karşı Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS), altın, petrol ve ABD gayrimenkulünden satın alma olanağı sağlıyor. Axel Merk, tüm bu varlıkların yüksek enflasyonlu ortamlarda iyi performans gösterebileceğini kaydediyor.

Altın

Stratège, portföy dengeleyici olarak altını sevdiğini söylüyor

Axel Merk’e göre, Federal Rezerv enflasyon eğrisinin çok gerisinde ve hızla yetişmeye çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda, değişen jeopolitik eğilimler uzun vadeli beklentileri de etkiliyor. Küresel tedarik zincirinin Covid-19 salgınından ve şimdi de Rusya’nın Ukrayna’daki savaşından ciddi şekilde etkilenmesinden sonra, dünya çapındaki ulusların kendi yerel kaynak arzını geliştirmeye çalıştıklar .

Stratège, « Yeni bir normale giriyoruz çünkü on-shore için daha yüksek maliyetler var », diyor. Axel Merk, politika yapıcıların uzun vadeli büyük resme bakmadan günümüzün son krizini çözmeye çalıştığı bir ortamda, portföy dengeleyici olarak altını sevdiğini söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor :

Riski tamamen ortadan kaldırmaktan uzaklaşır ve sonra biraz riske girerseniz, çarpıtmalarla karşılaşırsınız, değil mi? Son türlü gürültüyü yaratırsanız ve bizim gibi bir karışıklık içindeyseniz, düzensiz politikalar olacak demektir. Bu yüzden portföyünüzde biraz çeşitlendirme, biraz istikrar olması iyi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button