General

“Son Şeyi Sattım” Diyen Uzman, Altın Tahminlerini Paylaştı !

Altın, geçtiğimiz haftanın başında 1.800 doların altına sarktıktan sonra, yönünü kuzeye çevirdi ve dört haftalık bir kayıp serisini sonlandırdı. Bununla birlikte The Independent Speculator’dan Lobo Tiggre, altın piyasasındaki satışların henüz bitmediğini ve altının bu ortamda iyi performans göstereceğini iddia ediyor.

“Kısa vadeli bir ‘şelale olayı’ndan endişeleniyorum”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle zirvelere tırmanan altın, şahin Fed’in devreye girmesi ve jeopolitik risklerin kanıksanmasıyla 1.800 dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasadaki gelişmeleri ve altının performansını değerlendiren Lobo Tiggre, şu yorumda bulunuyor :

Daha geniş piyasalarda kısa vadeli bir ‘şelale olayı’ ile ilgili şu andaki endişem, 2021’den bu yana olduğundan daha yüksek. Şu anda daha fazla parayı riske atmak istemiyorum. Son şeyi sattım.

Altın

“Altın fiyatının hala 1.800 dolar seviyesinde olması, bir şey söylüyor”

Altın söz konusu olduğunda, Lobo Tiggre, değerli metalin tahvil alımı ve daha güçlü bir ABD doları karşısında dirençli olduğunu öne sürüyor ve görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

İnsanlar hisse senetlerini satıyor, Fed’in satacak olmasına rağmen, tahvil alıyorlar. Çünkü havada korku var. Yani, bu ters rüzgarlar karşısında altının hala 1.800 dolar seviyesinde olduğunu görmek size bir şey söylüyor.

Altın fiyatının dolar karşısındaki performansı nasıl?

ABD dolarının altına karşı son zamanlardaki performansı hakkında konuşan Lobo Tiggre, şunları söylüyor :

Gerçek şu ki, dolar sadece güçlü görünüyor. Belediye başkanı hala tutkal fabrikasında, kirli çamaşır sepeti hala kirli çamaşır sepeti. Dükkana giden, kira ödeyen herkes, belki de değersiz olma yolunda kendi dolarlarının daha az değerli olduğunu bilirler. Bildiğiniz gibi, altın dolarla daha doğrudan işlem görüyor ve ben aslında bir dolar ayısıyım.

Altın

“Fed’in enflasyonu kolay düşürebileceğini düşünmek, bir fantezi”

Tiggre’nin makroekonomik görünümü korkunç. Belirsizlik, yüksek enflasyon ve ekonomik yavaşlamanın piyasaları etkileyeceğini tahmin ediyor ve şu öngörülerde bulunuyor :

Kimse gerçekten ne olacağını bilmiyor, ben bile ! Şu anda yüksek enflasyonlu bir durgunluk içinde olabiliriz. Ve Fed’in sadece, bilirsiniz, oranları yükseltebileceğini ve enflasyonu bu kadar kolay iyileştirebileceğini düşünmek, bence bu bir fantezi. Bu olmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Şimdi Bu Seviyelere Gidebilir! – Kriptokoin.com

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button