General

“Short Squeeze Olabilir” 2 Analist, Altın İçin Sıradakini Paylaştı!

Altın fiyatları, Pazartesi günü ABD dolarının hafifçe geri çekilmesiyle yükseldi. Bu arada yatırımcılar, Fed’in yaklaşan toplantısında 100 baz puanlık faiz artırımına yönelik bahisleri düşürdü. Analistler, piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Altın için bir short squeeze görmemiz mümkün”

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere spot altın, geçen hafta yaklaşık bir yılın en düşük seviyesine geriledi. Daha sonra toparlanarak haftayı 1.700 doların üzerinde kapattı. Basın zamanında spot altın %0,50 artışla 1.715,65 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,86 artışla 1.718,3 dolara yükseldi.

Dolar endeksi geçen hafta 20 yılın en yüksek seviyesinden çıktı. Bununla birlikte haftaya hafif düşüşle başladı. Bu da diğer para birimi sahipleri için dolar fiyatlandırılmış külçeyi daha ucuz hale getirdi. Bu arada Michigan Üniversitesi’nin Temmuz ayı için tüketicilere yönelik ön anketi, tüketicilerin enflasyonun beş yıllık bir ufukta %2,8’de gördüklerini gösterdi. SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Cuma günkü Michigan Üniversitesi enflasyon bileşeni daha yumuşak geldi. Bundan sonra piyasa, 100 baz puanlık faiz artırımı fikrini geri aldı. Merkez bankası şahinliği zaten fiyatlandı. Geçen hafta altın 1.700 dolar seviyesini korudu. Şahinlerin, Fed’in önümüzdeki hafta sadece 75 baz puanlık artış oranlarıyla hayal kırıklığına uğraması muhtemel. Bu yüzden bir short squeeze görmemiz mümkün.

Altın

SPDR Gold Trust, varlıkları düştü

FOMC, 26-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Piyasalar, Fed’in yükselen enflasyonla mücadele için toplantıda 75 baz puanlık faiz artırım yapacağı tahmin ediyor. Fed yetkilileri Cuma günü, buna bağlı kalacaklarına dair sinyal verdiler.

Bu arada piyasalar ECB’nin bu haftaki politika toplantısında faiz oranlarını 25 baz puan artırmasını bekliyor. Altın bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak kabul görür. Bu güzden, yüksek faiz oranları, faiz getirmeyen külçenin cazibesine zarar veriyor.

Ayrıca, büyük merkez bankası toplantılarının yanı sıra, piyasa katılımcıları Rusya’nın 21 Temmuz’da Kuzey Akım 1 boru hattı üzerinden gaz akışını yeniden başlatıp başlatmayaıgörmeknın i. Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust, varlıklarının Cuma günü %0,3 düşüşle 1.014,28 tona gerilediğini söyledi.

Pablo Piovano : Altın fiyatında yakın vadede daha fazla kayıp tercih edilmedi

CME Group’un ön verilerine göre, altın vadeli işlem piyasalarına açık faiz, geçen haftanın sonunda yaklaşık 6,3 bin kontrat düştü. Ayrıca, önceki günlük artışı kısmen tersine çevirdi. Aynı hattaki hacim, bu sefer 135 binden fazla sözleşmeyle üst üste ikinci seansta düştü.

Altın

Altın fiyatları Cuma günü bir kez daha 1.700 dolar bölgesini ziyaret etti. Ancak sonrasında mütevazi kayıplarla kapansa da hafif yükseldi. Bununla birlikte düşüş, azalan açık faiz ve hacmin ortasındaydı. Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre bu durum, bu bölgenin altına bir düşüşün şu an için uygun görünmediğine işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button