General

“Sert Düşüş Olacak” Diyen Altın Tahmincisi : Bu Seviyeleri Bekleyin !

Geçtiğimiz günlerde, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararı açıklandı ve neredeyse 30 senedir ilk kez 75 baz puanlık artış yapıldı. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, FED’in faiz kararı sonrası piyasalara yönelik yorumlar paylaştı. İşte detaylar…

İslam Memiş, altın için düşüş bekliyor

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın için bu ay Cumhurbaşkanı’nın açıklayacağı pakete dikkat çekiyor. Memiş’e göre bu ay sonuna kadar açıklanması beklenen paket ile piyasa yatay bir hale gelebilir. Uzman, Türkiye’nin ciddi bir ekonomik krizin içerisinde olduğunu, ama aynı zamanda bir operasyon sürecinde olduğunu aktarıyor. Ekonomik paketle birlikte döviz kurlarında ve altında bir ay içerisinde sert bir düşüş beklediğini aktarıyor.

İflasın Eşiğindeki Şirket, AAVE et Bu 14 Altcoin'i Satabilir !

Uzman isim, dolarda 17,8 lirayı beklediğini söylerken gram altında 1,050 lirayı beklediğini aktarıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere İslam Memiş, bu seviyeleri daha önce de tahmin olarak paylaşıyordu. Memiş, “Türkiye’deki sıcak para akışının da” şu anda gelebileceğini öngördüğünü söylüyor. Tedbirlerin, kur üzerinde etkili olacağını tahmin ediyor. Memiş, tahminlerini aşağıdaki şekilde paylaşıyor :

En iyimser rakamı dolarda 15,8 lires, gram altında 950 lires, gramda 11,50 olarak görüyorum. Ben burada da tekrar kişisel tercihlerimi, varlıklarımı korumak için korumuş olacağım.

Yeni paket açıklanmazsa ne olacak?

Peki, İslam Memiş’in bahsettiği ekonomik paket açıklanmazsa ne olacak? Uzman isim, Haziran sonuna kadar yeni paket açıklanmazsa yeni seviyelerin konuşulabileceğini aktarıyor. Memiş, yeni paket ile piyasalardaki yataylaşma ihtimaline tekrar dikkat çekti. Yakın bir duyurunun kuvvetli bir ihtimal olduğunu öne sürüyor. Bu sırada ons altın fiyatları, iki gün önce 1.805 civarında kurulan aylık en düşük seviyelerinden keskin bir şekilde yükseldi. 1850 civarındaki bölgeye geri döndü. Burası, altının Mayıs ortasından bu yana yükseldiği tanıdık bir bölge. Aslında, şu ana kadar Haziran ayındaki 14 islem seansının 12’sinde, bir noktada 1848’e ulaştı.

4 Analiste : Altın Fiyatı Bu Seviyelere Fırlamaya Hazır !

ABD Doları’ndaki bir satış, altın fiyatlarını destekliyor olabilir, ancak ABD reel getirileri artışta. Bu nedenle altının yukarı yönlü önemli bir hareketi sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda sorular devam ediyor. Çarşamba günü, ABD Merkez Bankası yükselen enflasyonu dizginlemek için çabaladı. FED, 28 yılın en büyük faiz artışını gerçekleştirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde yükselen oranlar, getirisi olmayan altını elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor. Diğer değerli metaller arasında, spot gümüş yüzde 0,6 düşüşle ons başına 21,79 dolara geriledi. Platin ise yüzde 0.5 düşüşle 945.50 dolara geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button