General

“Satış Krizi Tetiklenebilir” Altın Analisti, O Rakamları Bekliyor !

Altın Pazartesi günü dalgalı bir ticaret seansı sonucu yükseldi. Çünkü ABD Hazine getirilerindeki zayıflık, fiyatları 1.800 doların üzerinde tuttu. Yükselen ABD doları seviyelerinden kaynaklanan baskıyı marjinal olarak bastırdı. Peki, şimdi neler olacak ? Altın’da yükseliş görecek miyiz ? İşte City Index kıdemli piyasa analisti Matt Simpson’ın yorumları…

Analiste, altın için “satış krizi” öngörüyor

Spot altın, yüzde 0.1’lik artışla ons başına 1.812 dolara yükseldi. ABD altın vadeli işlemleri de yüzde 0,6 artışla 1,812 dolara yükseldi. Külçe fiyatları Cuma günü beş ayın en düşük seviyesi olan 1.783.50 doları gördü. Ancak seansı neredeyse sabit bir şekilde bitirdi. ABD 10 yıllık Hazine getirileri, Cuma günü bir ayın en yüksek seviyelerini gördü. Bu durum da altının fiyatını destekledi. City Index kıdemli piyasa analisti Matt Simpson, altın alıcılarının değerli metali desteklemeye devam ettiğini öne sürdü. Simpson, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Bir kez daha, alıcıların Cuma günü 1.800 doların altındaki kırılma ile altını desteklediğini gördük. ABD getirilerinin geri çekilmeye devam etmesi, altının yakın vadede yükselme potansiyeline izin veriyor. Ancak gerçek şu ki, yönetilen fonlar ve büyük spekülatörler altına karşı açığa satım pozisyonlarını artırıyor. 1.800 doların altında bir kapanış görürsek, o zaman bu durum başka bir satış krizini tetikleyebilir.

Altın Tahminleri Çıkan İsim : Sıradaki 3 Seviye Bunlar !

Dolar, altını etkilemeye devam ediyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dolar, yirmi yılın en yüksek seviyelerine yakın seyretmeye devam ediyor. Dolar, bir yıldan fazla bir süredir altının en kötü üç aylık performansında önemli rol oynadı. Ardından, dolar ile fiyatlandırılmış altını diğer para birimlerini elinde tutan alıcılar için daha az çekici hale getirmeye devam etti. Asya hisse senetleri Pazartesi gününe temkinli başladı. ABD’de bu haftaki Haziran istihdam verilerinin raporu için aşağı yönlü riskler öne sürüldü. Bu sırada devlet tahvillerinde bir rahatlama rallisi sürüyordu.

Altın ve Bitcoin, O 2 Gelişmeye Kilitlendi !  İşte Beklenen Seviyeler

Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust, holdinglerinin Perşembe günkü 1.050.31 tondan Cuma günü yüzde 0.8 düşüşle 1.041,9 tona gerilediğini söyledi. ABD Federal devlet daireleri, hisse senedi ve tahvil piyasaları ve ABD Merkez Bankası, bugün Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle kapalı olacak. Bu sırada spot gümüş yüzde 0,2 düşüşle ons başına 19,84 dolara geriledi. Platine yüzde 0,5 düşüşle 884,49 dollars düştü. Paladyum ise yüzde 1.3’lük bir ivme kaybıyla 1.934.40 dolara geriledi.

READ ALSO:   İşte Altın ve Bitcoin İçin Bu Hafta İzlemeniz Gerekenler!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button