General

Profesyonel Analist, Haftaya Altın İçin Bu Seviyeleri Bekliyor!

Sarı métal, fils birkaç haftadır dirençli. Piyasa bir konsolidasyon modelinde kalmaya devam etse de, yatırımcılar değerli metalden vazgeçmeye hazır görünmüyor. Analiste professionnel Gary Wagner’in piyasayı yorumlarını ve altın analizin, kendi anlatımıyla okuyucularımız için hazırladık.

Fed nasıl bir hamle yapacak?

Federal Rezerv’in bir sonraki FOMC toplantısına iki haftadan kısa bir süre kaldı ve piyasa katılımcıları Jerome Powell ve diğer Federal Rezerv oylama üyelerinden fikir alıyor. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verildiği üzere Jerome Powell’ın fils açıklamaları, enflasyon konusundaki pozisyonunda büyük bir değişikliğe işaret etti. En son açıklamalarına kadar enflasyon seviyelerinin zirve yaptığını, geçici olduğunu ve düşmeye başlayacağını savundu. Ancak Mart ayı için TÜFE’nin şu anda %8,5’te ve PCE endeksinin Şubat’ta %6,4’te geldiği gerçeğine dayanarak bu varsayımları yeniden değerlendirmek zorunda kaldı. Mart ayı PCE rakamları 29 Nisan’da açıklanacak.

Federal Rezerv’in tüm üyelerinin açıklamaları, ileriye dönük yönlendirmelerini tanımlamak için kullanılan kelimelerde özünde ince değişiklikler içeriyordu. Jerome Powell’ın enflasyon konusunu doğrudan ele aldığı bu hafta durum böyle değildi. Powell ilk kez şunu kaboul etmek zorunda kaldı :

Biraz daha hızlı hareket etmek uygun. Amacımız, talep ve arzı senkronize bir şekilde geri almak için araçlarımızı kullanmak ve bunu bir resesyon anlamına gelen yavaşlama olmadan yapmamız lazım. Çok zorlu olacak.

Altın

Mart FOMC toplantısında, Federal Rezerv, Fed Fon Oranını neredeyse %0’dan %0,25’e oranında artırarak, faiz oranını normalleştirme veya “yükseltme” sürecini başlattı. En fils enfrasyonist Veriler, amerikalıların ocak 1982’den bu yana en yüksek énflasyonist baskıyı yaşadıklarını gösteriyor ve bu da fédéral rezerv’in bu yılki geri kalan fomc toplantılaghire nsemedereda çok daha şahin birkassse.

“Fed’in ‘yumuşak iniş’ amacına ulaşma şansı son derece düşük”

St. Louis Federal Rezerv Başkanı James Bullard, ileriye dönük rehberliklerindeki değişiklikler hakkında sözlerini kesmedi. Pazartesi günü yaptığı en ligne bir konuşmada Bullard, 75 baz puanlık bir artışa değinerek, potansiyel bir 75 baz puanlık artış söz konusu olduğunda “Bunu dışlamazdım” dedi. Bullard ayrıca, Federal Rezerv enflasyonu ehlileştirme görevine başlarken, %0,50’lik çoklu faiz artırımlarının neredeyse kesin olduğunu söyledi.

Elbette Merkez Bankası, resesyona yol açacak bir ekonomik daralma yaratmadan enflasyonu %2 hedefine taşıma ikilemiyle karşı karşıya. Jerome Powell hem de James Bullard, “yumuşak iniş” in mümkün olduğunu iddia etseler de, Fed’in böyle bir başarıyı yakalama olasılığı son derece düşük.

Altın

Fed’in para politikasının gelecekteki görünümündeki bu dinamik değişiklikler, finansal piyasaların birçok sektörüne dalgalar gönderdi. ABD Hazine tahvillerinde doların gücü ve daha yüksek getiriler, bir dizi güçlü faiz artırımının neredeyse kesin olasılığından yararlandı. ABD hisse senetleri ve altın gibi güvenli liman varlıkları, yaklaşan faiz artışlarının doğrudan bir sonucu olarak katı fiyat düşüşleri yaşadı.

“Düzeltme setleri, altın için kilit seviye olarak 1.927 doları gösteriyor”

Altın, 2003 dolara ulaştığı 18 Nisan’dan bu yana agresif bir şekilde geriledi. Altın bu hafta %3,54 değer kaybetti. Bununla birlikte, mevcut çalışmalarımız 1.927 dolardan teknik destek için güçlü bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki altın grafiği, desteğin iki Fibonacci düzeltme setine dayandığını gösteriyor.

READ ALSO:   Stratège "Portföylerde Olmalı" Dedi ve Altın Tahminlerini Paylaştı !
Altın

Uzun düzeltme seti, Şubat ayında meydana gelen 1.777 dolardan başlıyor ve Mart ayının ilk haftasında meydana gelen 2.078 dolarda sona eriyor. İkinci veri seti 2.078 dolardan başlıyor ve kısa bir düzeltme dönemini sonlandıran Mart sonunda gerçekleşen 1.885 dolarda sona eriyor.

Kombine Fibonacci düzeltme setlerinin ikisi de kilit seviye olarak 1.927 doları gösteriyor. Daha uzun veri setinin %78’lik bir Fibonacci düzeltmesi ve daha kısa veri setinin %50’lik bir düzeltmesidir. Son iki çalışmanın da bu fiyat noktasının anlamlı olduğunu göstermesi, altın fiyatlarının bu seviyed teknik destek bulma olasılığını güçlendiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Ünlü Banka, Altın İçin Temmuz ve Aralık Seviyelerini Belirledi !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button