General

Önceki Altın Öngörüleri Çıktı ! “Gözünüz Bu Haberde Olsun”

Daha önce çeşitli altın tahminleri doğru çıkan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasaya yönelik yeni öngörülerini aktardı. İşte detaylar…

Piyasanın beklemesi gereken haber hangisi?

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere altının 2021’in son haftalarında düşüş yaşayacağını doğru tahmin etmesiyle öne çıkan İslam Memiş, yeni beklentilerini aktardı. İslam Memiş’e göre dolar yükselişi ve altındaki değer artışı, yeni paket açıklanırsa geçici süreliğine düşebilir. Ancak düşüşün kalıcı olmayacağını belirtiyor.

Piyasa Analistleri : Altın Fiyatı, Bu Seviyelerde Olmalı !

İslam Memiş, altın ve dolardaki yükseliş devam ederken hem dış politikada, hem de ekonomide gündemin yoğunluğuna dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda faiz vurgusu ile birlikte kurun hızla yükseldiğini belirtiyor. Dolar/TL paritesinde 17.30 ve ardından 17.80 lire seviyelerinin sıradaki seviyeler olduğunu düşünen Memiş, Cumhurbaşkanı’nın açıklayacağı ekonomik pakete işaret ediyor.

Söz konusu ekonomi paketinin açıklanmasının ardından ya kur ataklarında geri çekilmeler yaşanacağını ya da yukarı yönlü kurda 17,8 lirenın görüleceğini aktarıyor. Gözlerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı önderliğinde hazırlanan ekonomi paketinde olacağını belirtiyor. Mevcut durumda yüksek bir tansiyon olduğunu belirtirken yatırımcıların riskli bir fiyatlama karşısında panik olduğunu söylüyor.

READ ALSO:   Birçok Altın Tahmini Çıkan İsim, Aralık'ta O Rakamı Bekliyor ! – Kriptokoin.com

Altın için sırada neler var ?

İslam Memiş, daha önce Türkiye’de korku ve panikle yatırım yapıldığını aktardı. Yine böyle bir durumun yaşanması riski karşısında zarar etmemek için, beklemenin gerekli olduğunu düşünüyor. «Nisan ayı bizim için final ayıydı. Bu rakamlar bizim için sürpriz değil. Bundan sonraki süreçlerde yatırımcının biraz daha dikkatli olması gerekiyor,” diye ekliyor. Mevcut durumda, la tendant an geri dönebileceğini, bu nedenle yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini aktarıyor. Özellikle de, elinde TL bulunduranların dikkatli olması gerektiğini aktarıyor. Altın fiyatının dolar kurunu izlediğini kaydederken küresel piyasaların da takip edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Altın tahmini için ise 2022 yılında ons altının 2.150 doları göreceğine yönelik öngörüsünü yineliyor. Gramme altında da 1.450 lire öngörüsünün devam ettiğini açıklıyor. Memiş, hükümetin yeni paket açıklamasına bağlı olarak dolar kurunda geri çekilme yaşanması, bunun ardında da düşüş görülebileceğini söylüyor. Ancak bu düşüş uzun soluklu olmayacak. Analist, doların en iyi ihtimalle 15.88 lireya kadar gerileyeceğini düşünüyor. Gramme altında da 950 lireya geri çekilme olabileceğini düşünüyor. Memiş, elinde varlık olanların sakin olması gerektiğini aktarıyor. “Daha önümüzde birçok yeni zirve olacak,” ifadelerini kullanıyor ve satmak için çok heyecanlı olunmaması gerektiğine işaret ediyor.

READ ALSO:   5 Ekonomist ve Analist Yanıtladı: Altın Fiyatı Nereye Gidiyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button