General

Önceki Altın Fiyatı Tahminleri Çıktı : Eylül, Ekim’de…

Daha önce altın fiyatı için 600, 850 ve 1.000 liralık tahminleri doğru çıkan Haluk Özdil, yeni tahminlerini paylaştı. Özdil, altının Eylül ve Ekim ayında yükseliş yaşayacağını düşünüyor. İşte detaylar…

Haluk Özdil, gram altın fiyatı için yükseliş bekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2021’in son aylarında hızla artan gram altındaki çeşitli fiyat hareketlerini doğru öngören Özdil, yeni yorumlar paylaştı. Araştırmacı yazar Haluk Özdil, Youtube kanalından bir paylaşım yaptı. Paylaşımına göre Eylül ayında “kıtlık ihtimali” sonrasında altının yükseleceğini düşünüyor. Özdil, dünya çapındaki gıda krizine işaret ediyor. Özdil, dünyada ons altının değerinin artması ile gram altının da yükseleceğini öngörüyor. Ancak Özdil, gram altının tam olarak hangi seviyeleri göreceğini söylemiyor. “Rakam vermek istemiyorum” diyerek aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Rakam vermek istemiyorum ama mesela bir paranız var ve yatırım yaptınız. Kârlı çıkacaksınız.

5 Analiste, Haftalık Altın Tahminlerini Paylaştı : İşte Seviyeler !

Özdil, bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizerken mevcut analizinin “Eylül ve Ekim ayına” işaret ettiğini söylüyor. Uzman, bu tarihlerde, altının şu anki seviyesinden daha yüksek olacağını düşünüyor. Reel altınların elde tutulması, satılmaması gerektiğini savunuyor. Birçok uzman, altının fiziksel olarak tutulmasını öneriyor. Özdil bu konuda, “mevduat hesaplarında bir takım oyunlar dönebilir. O yüzden fiziki altın tutmanızı öneririm,” ifadelerini kullandı.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Son Tahminler : 5 Analist Konuştu !

Altın piyasalarında fils durum

Çarşamba günü, ABD merkez bankası 1994’ten bu yana en büyük faiz artışını gerçekleştirerek altın fiyatlarında düşüşe neden oldu. Emtia piyasası uzmanlarına göre, ABD Merkez Bankası’nın 75 baz puanlık faiz artırımı, yükselen enflasyon göz önüne alındığında büyük ölçüde piyasa katılımcıları tarafından fiyatılırırır. Ancak, İsviçre usal bankası ve İngiltere merkez bankası’nın hafta boyunca enflasyonu yok etmek için yaptığı faz artırımları serisi büyük mekez bancanar. Bu, kısa vadede altın fiyatları için iyiye işarettir.

Kıdemli Analistten FED Sonrası Çarpıcı Altın Tahminleri !

Kıymetli metalin, Fed’in 1994’ten bu yana en büyük artış olan 75 baz puanlık faiz artırımı kararına tepkisi çok cesaret verici oldu. Fed Başkanı Jerome Powell, Temmuz ayında 75 baz puanlık bir artışın daha mümkün olduğuna işaret etti. Sözde “yumuşak iniş” dans artık emtia fiyatları gibi dış faktörlere daha fazla bağlı olacağını da sözlerine ekledi. Bilgileri sindirdikten sonra borsa keskin bir düşüş yaşarken, altın Perşembe günü 40 dolar civarında yükseldi. Ancak, Ağustos Comex altın vadeli işlemlerinin Cuma günü yüzde 0.44 düşüşle ons başına 1.841.70’e gerilemesi ile ralli kısa sürdü.

READ ALSO:   Haftalık Altın Fiyatları Tahmini : Bu Seviyeler Bekleniyor !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button