General

Ô Tarihte Altın Patlaması Olacak !

Ekonomik belirsizlik endişeleriyle birçok yatırımcı, altın yatırımına odaklanıyor. Birçoğu, altını riskten korunma varlığı olarak görüyor ve uzun vadede umutlular. Altının uzun vadede olumlu fiyat hareketleri sergileyeceğini düşünenlerden biri, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu oldu. İşte uzmanın yorumları…

Ramazan Kurtoğlu : Altın bu tarihlerde fırlayacak

Altın fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca yatay hareket etti ve ciddi değişimler yaşamadı. Altının fiyatı, makroekonomik veriler ve merkez bankalarının politikalarıyla hafif ivme kazanmış gibi görünüyor. Ancak uzun vadede uzmanlar ve yatırımcılar, altının ciddi şekilde değer kazanmasını bekliyor. Bu düşünceyi paylaşanlardan biri, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu oldu. Kurtoğlu, altına yönelik yorumlarını Youtube’da paylaştı.

Analyste professionnel : Altın İçin Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin !

Kurtoğlu, Dünya Altın Konseyi’nin raporuna dikkat çekti ve şu ana kadar 190 bin ton altın çıkarıldığını söyledi. Dünyada toplamda 53 bin ton altın rezervinin kaldığını belirterek bunun 10 bin tonunun Anadolu’da olduğunu söyledi. Kurtoğlu, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Bunlar bugünkü teknoloji ile çıkarmak mümkün değildir. Altın, gümüş ve paladium kıymetli metallerdir. Rusya ve Çin altın topluyor. Gizliden gizleye bunu yapıyorlar. Bir altın toplama yarışı içerisine girdiler. Speküle ediliyor. Spekülasyon devam edecek.

6 Analist Konuştu: Altın, Yılın 2. Yarısında Bu Seviyelerde!

Ancak her ne kadar spekülasyon devam etse de uzman isim, 2023 ve 2028 yılları arasında altının altın çağını yaşayacağını düşünüyor. Altının özellikle COVID-19 krizinin yaşandığı 2020 yılında rekor seviyelerine ulaştığı göz önüne alındığında, ileriki dönemlerde de belirsizlik durumlarının altını etkileyeceği öngörülebilir. Ekonomistin açıklamalarının doğruluğunu ise zaman gösterecek.

Geride kalan süreçte değerli metal nasıl hareket etti?

Altının fiyatı Cuma günü, doların geri çekilmesi ve durgunluk korkularının güvenli liman çekiciliğini artırmasıyla yükseldi, ancak yaklaşan faiz oranı artışları, getirisi olmayan varlığı haftalık yönşlşir düdi. Spot altının fyatı haftayı ons başına 1.826.88 dolardan kapattı. ABD vadeli işlemleri 1.830.30 dolardan fiyatlandırılıyor. Bu sırada piyasaları, ilginç bir gelişme etkiledi.

Analistler Altın Fiyatları İçin Ne Diyor?  C'est Tahminler !

Konuya yakın bir kaynağın, Cumartesi günü Reuters’e verdiği demece göre, ABD Başkanı Joe Biden ve G7 mevkidaşları, Ukrayna’ya karşı yürüttüğü savaş nedeniyle Moskova’ya yönelik yaptırımları genişletecek. Bu doğrultuda Rusya’dan yeni değerli metal ithalat yasağı konusunda anlaşacaklar.

ABD, Vladimir Putin’in savaşını finanse etmek için ihtiyaç duyduğu gelirden mahrum bırakmak için Rusya’ya hızlı ve önemli ekonomik maliyetler zarar vermek için dünyayı harekete geçirdi. Kaynağa göre, ABD Hazine Bakanlığı Salı günü ABD’ye yeni değerli metal ithalatını yasaklayacak. Rusya’yı altın piyasasına katılımını engelleyerek küresel ekonomiden daha da izole edecek bir karar yayınlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button