General

“Kriz Kapıda” Uzman : Altın ve Bunlardan Alıyorum !

Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nin oturum aralarında CBDC’lerin yasal ve ahlaki etkileri hakkında düşüncelerini paylaşan Ikigai Ventures’ın Genel Ortağı Irina Heaver, altın ve Bitcoin konusunda neden iyimser olduğunu açıklıyor.

“CBDC’lerin tehlikeli olmasının nedeni budur”

Merkez bankası dijital para birimi (CBDC), dünyanın birçok ülkesinde yoğun bir şekilde tartışılmaya devam ediyor. Blockchain, oyun, mobilizasyon, yapay zeka ve sınır teknolojisine yatırım yapan, Avrupa merkezli küresel risk sermayesi şirketi Ikigai Ventures ortağı Heaver, CBDC’lerin bireyseller için bir felaket olduğunu söylüyor :

Vatandaşlar için korkunç bir fikir, ancak hükümetlerin bakış açısından harika bir fikir çünkü kontrol istiyorlar. Bu, son iki yılda tüm anayasaya aykırı karantinalar ve uygulanan pandemik önlemlerle açıkça görüldü. Örneğin, dün uyguladığımız bazı totaliter kurallara uymamaya karar verdiğiniz için bugün yiyecek alamazsınız demesi hükümet için yasaldır.

Irina Heaver, altın ve Bitcoin konusunda neden bu kadar iyimser olduğunu açıklıyor

Bitcoin ve altın enflasyondan korunmak için yatırımcıların güvenli limanı. Heaver, iki varlığın önemini vurguluyor :

2008’de küresel mali kriz sırasında altın, ekonomi ve enflasyon riskinden korunma hakkında bulabildiğim son şeyi okudum. Büyük bir altın böceğine dönüştüm. Kazançlarımı altın olarak biriktirmeye başladım çünkü hükümetlerin tasarruflarımıza ve banka hesaplarımıza ne yaptığını anladım. Ve oradan Bitcoin’e hızlı bir sıçrama oldu. İlkeler hem altın hem de Bitcoin için aynıdır, kıtlık ve her ikisinin de enflasyona karşı korunma olduğu gerçeği.

4 Analist : Altın ve Bitcoin İçin Bu Seviyeler Bekleniyor !

Güven unsuru söz konusu olduğunda Heaver, Bitcoin hakkında şunları söylüyor :

Altınları finansal sistemin dışında, kasanızda bir yerde sakladğğınız için Bitcoin’in dijital altın olduğu sonucunu çıkarabilirsiniz. Bitcoin’de de böyle, düzgün bir şekilde saklamanız ve emin olmak için teknik bilgi birikimine sahip olmanız gerekiyor. Saldırıya uğramazsınız. Üçüncü taraf riski yoktur. Bitcoin sizindir ve kimse onu alamaz.

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Heaver, gümüşün uzun vadede sevdiği başka bir yatırım olduğunu ekliyor :

Neden birikimlerinizin bir kısmını altın, gümüş ve Bitcoin olarak almıyorsunuz ? Neden birbirinize yatırım yapmayın ? Neden tüm bu varlıklara sahip olmayasınız?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Çarşamba Günü Altın Fiyatı Ne Olacak?

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button