General

“Korkutan Çöküş Kapıda” Uzman : Altın ve Bunlara Bakın !

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in sıfıra gideceğini söyledi. Korkudan tahminler yapan ünlü yazar, dolar yerine altın ve gümüşü ön plana çıkarıyor.

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in sıfıra gideceğini söylüyor

Kiyosaki, yatırımcıların özellikle doğru yatırımları bulmaya daha fazla odaklanmalarını ve faiz artışları konusunda daha az endişelenmelerini tavsiye ediyor. “Zengin Baba Yoksul Baba” yazarı, ayı piyasalarının yatırımcılar için bir uyanma çağrısı olabileceği konusunda uyarıyor. En son analizlerinde, piyasa düşüşlerinin ve ekonomik çöküşlerin indirimli fırsatlar olduğunu vurguladı.

İşte Kiyosaki’nin altın, Bitcoin ve makro ortam için 10 alıntısı

  1. Bitcoin islemi yapıyorum. Ama bunun bir değeri olduğunu düşünmüyorum. Sadece oyunu oynuyorum. (11 mai)
  2. Tasarruf edenler kaybedenlerdir. Bunları yazdırırken neden dolar biriktiresiniz? Bana hiç mantıklı gelmiyor. (25 mai)
  3. ABD doları cehennem gibi sahte. Bu yüzden altın ve gümüş sahibiyim. Maddi bir şeyim olmasını tercih ederim, petrolü tercih ederim, gübreyi tercih ederim. Çünkü bunlar gerçek şeyler. (11 mai)
  4. Para okuyan 9 yaşında küçük bir çocuk olduğum için, parayı kontrol eden tek kişinin hükümetler, tiranlar ve despotlar olduğunu fark ettim. Altın, gümüş ve Bitcoin sahibi olmamın sebeplerinden biri de hükümete güvenmemem. Fed’e güvenmiyorum. Hazine’ye güvenmiyorum. Altının arkasında baska kimse yok. (11 mai)
  5. Tehlikeli olan şey insanların yok olması. Enflasyon onları öldürüyor. Yiyecek ve yakıt, beni korkutan bu. (15 Haziran)
  6. Gerçekten aptal olabilirsin ve paranı Apple’a yatırdın ve gerçekten zengin oldun ya da Bitcoin’den zengin oldun. Son kendini zeki sandın. Ve sonra ayı piyasası sana ne kadar aptal olduğu gösterdi. (22 Haziran)
  7. Şunu her zaman hatırla : Boğa merdivenlerden yukarı çıkar ve ayı pencereden dışarı çıkar. Sanırım ayı atlamak üzere.(15 Haziran)
  8. Yüzeye çıkanların daha fazla fırsat olacak. (22 Haziran) (Kiyosaki bu noktada, ekonomik bir gerileme sırasında indirimlilerin ortaya çıkması ve işletmelerin başarısız olması ihtimalinin altını çiziyor)
  9. İnsanlar %5 hüzünle ağlıyor. Son şeyin kafanızda olduğunu anladığınızda ve beyninizdeki kadranları ayalarlayabildiğinizde, farklı bir dünya göreceksiniz. Bugün daha fazla fırsat var. (15 Haziran) (Kiyosaki özelikle, ortaya çıkması muhtemel iskontolu varlıklar hakkında heyecanlanabilecekleri zaman, potansiyel %5 faiz oranları konusunda panikleyen yatırımcılardan bahsediyor)

Robert Kiyosaki altın ve gümüşü lanse ediyor

Robert Kiyosaki, Bitcoin’i değersiz olarak görüyor ve bir yatırım olarak kripto paraları reddediyor. Uzman ayrıca Bitcoin’e yatırım yapmanın bir oyun olduğunu söyledi. Kiyosaki en son analizlerinde, dolar yerine altın ve gümüşü ön plana çıkarıyor. Acı veren enflasyon hakkında yukarıdaki korkutucu tahminleri yaptı. Kiyosaki fils olarak, yatırımcılara potansiyel yatırımları bulmaya daha fazla odaklanmalarını tavsiye ediyor. Kendisine göre artan faiz oranları ve enflasyon için endişe duymaya gerek yok.

Kriptokoin.com aktardığımız Robert Kiyosaki’nin analizlerine buradan göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button