“Kasırgaya Hazır Olun” Altın İçin Haftaya Bunlar Bekleniyor!

Altın fiyatları hafif bir şekilde toparlanırken, geçtiğimiz hafta uzman bir ismin piyasalarda « kasırga » beklediğini söylemesi, yatırımcıları tedirgin etmişti. Bu sırada analist Şevket Apuhan, gram altın fiyatında 1.100 lirelık beklentisi olduğunu açıkladı. İşte detaylar…

JPMorgan Chase CEO’su uyarmıştı: Kasırga geliyor

ABD Merkez Bankası (FED) faiz artırımına devam edeceğinin haberlerini verirken piyasalara sert bir uyarı geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere JPMorgan Chase CEO’su Ukrayna’daki savaşın, artan enflasyon baskılarının ve FED’in faiz oranı artışlarının neden olduğu bir ekonomik “kasırga” öngörüyor. Dimon, Bernstein konferansında yaptığı açıklamada, « Şu anda hava biraz güneşli, işler iyi gidiyor. Herkes Fed’in bunu halledebileceğini düşünüyor” dedi. « Bu kasırga tam şurada, bize doğru geliyor », diyor.

Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Gelişmelere ve Seviyelere Dikkat!

Dimon, JPMorgan Chase’in (JPM) “iyi huylu olmayan bir ortama” et “kötü sonuçlara” hazırlandığını ekleyerek, “Sadece küçük bir fırtına mı yoksa Sandy Süper Fırtınası mı olduğunu bilmiyoruz. Kendinizi hazırlasanız iyi olur », dedi. Dimon, ekonomin enflasyon tarafından “çarpıldığını” söyledi. Ayrıca Fed’in, faiz oranlarını yükseltirken aynı zamanda niceliksel sıkılaştırma olarak bilinen bir süreç olan tahvil portföyünü gevşetmeye başlamasından da endişe duyuyor. Piyasanın buna hazır olmadığını söyleyen Dimon, insanların “tarih kitaplarının bunun hakkında 50 yıl boyunca yazacağını” da sözlerine ekledi.

Bu sırada ABD’de tarım dışı istihdam verileri beklentilerin üzerine çıktı. İşsizlik oranlarında ise pandemi öncesi seviyesi korundu. Bu sırada Cleveland FED Başkanı, enflasyonun rekor seviyelere henüz ulaşmadığını, aşağı yönlü verilerin birkaç ay boyunca devam etmesi gerektiğini ifade etti.

15 Wall Street Analisti : Altın İçin Haftaya Bunları Bekleyin !

Gramme altın için 1.100 lires hedef

Bu sırada analist Şevket Apuhan, altına yönelik tahminlerini aktardı. Özellikle fils günlerde belirsizliğin artması ve uluslararası gelişmelerin olumlu yönde olmaması nedeniyle güvenli liman arayışının büyük bir önem kazandığını ifade ediyor. Bu durumda en çok altına yönelim gerçekleştirildiğini aktaran Apuhan, bu yönelim sonucunda altının rekor üzerine rekor kırdığını belirtiyor. Kısa vadede piyasaya yönelik rahatlatıcı bir gelişme öngörülmediğine dikkat çeken uzman, jeopolitik risklerin de paniği tetiklediğine işaret ediyor.

READ ALSO:   "Felaket Çöküş Olacak" Uzman : Altın Bu Dipleri Tadacak !

Ayrıca dünyada artan enflasyon sonucu bankaların faiz artırımına odaklanmasının, ons altını doğrudan etkilediğini aktarıyor. Faiz artırımının getirdiği belirsizlikler ve genel olarak olumsuz havanın değerli metale güç sağladığını belirten Apuhan, şimdilik altının yakın vadede değer kaybedeceğini düşıındüren birıödşme . Dolayısıyla bu sene içerisinde, gram altının 1.100 lires seviyesinin üzerinde görülmesinin sürpriz olmayacağını aktarıyor. Gram altın, haftayı 980 liraya yakın seviyelerden kapattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment