“Kasırga Kopuyor” Analistten Kritik Altın Uyarısı : Almam !

Altın fiyatları bir ileri bir geri hareketlerine devam ediyor. Tam 1.900 doların yolu açıldı derken sarı metal, beklentilerin üzerinde gelen ABD Tarım Dışı İstihdam (NFP) verisiyle yükselen dolar endeksinin (DXY) baskısıyla karşılaştı ve günlük %1’e yakın dayger 1.8ıön kayger Gram altının ons bacağı böyleyken, Dolar/TL bacağı yukarı hareketini sürdürüyor. Bu gelgit ortamında Türk piyasasından bir analist, gram altın tahminlerini paylaştı.

“Büyük kasırgaların kopacağı öngörülüyor”

Kriptokoin.com haberlerinde de tahminlerine yer verdiğimiz Twitter’da Selcoin takma adını kullanan analist Selçuk Ergin, Youtube kanalında, Cuma günü açıklanan enflasyon verilerine değindikten sonra, piyasalarda başlayacak olan kasırgalarla ilgili kritik açılamaları yapğldyln. Enflasyon verilerindeki farklılığa dikkat çeken analist, TÜİK’in açıkladığı %73’lük veriye karşı ENAG’ın %160’lık verisini nazara veriyor ve artık 3 haneli enflasyona doğru yol alındığidın ed. « Maalesef enflasyon tırmanmaya devam edecek. Kopacak kasırgaya hazır olun uyarıları geliyor. Nedir bu kasirga ? » diyen analist şu açıklamayı yapıyor :

Ülkelerin para basmasıyla enflasyon yükselmeye başladı. Rusya-Ukrayna arasındaki savaşının etkileri büyüyecek. Bunun gibi nedenlerle büyük kasırgaların kopacağı öngörülüyor.

Altın

“Gram altın 1.400 TL’yi bulacak; ben bu seviyelerde altın almam »

Altın ve dövizin uzun süredir güvenli liman olduğunu belirten analist, güvenli liman enstrümanlarının en başında gram altın olduğunu söylüyor. Analist, gram altının 1.000 TL seviyesini zorladığını ve Süper Bono da çıkarılacak olsa 945 TL civarındaki destek seviyesin altına çok fazla sarkma beklemiyor. Selcoin, gram altın için şu seviyelere dikkat çekiyor :

Kur için 975 TL seviyesi minimal bir destek sağlıyor. Bununla birlikte bu aksi bir senaryoda ne olacağına bağlı. Gramme altın için 920 TL’deki kırılma ile beraber 1.000 TL seviyesini aşan ve satım yapan için de aynı şeyi söylüyorum, gram altın 1.400 TL’yi bulacak. Balyoz döneminde dahi bu kadar güçlü bir gram altın görülmedi. 980 seviyesi önemli bir destek seviyesiydi. İnsanlar yanlış yaparak en tepeden aldı ama zararlarını çıkardı. Yükseldikten sonra üründe değerlendirmek doğru değil. Ben bu seviyelerde altın almam.

Analiste, Dolar/TL kurunda ciddi bir gevşeme beklemiyor

Gram altının Dolar/TL bacağındaki fiyatlamaya da bakan analist, 17 TL’nin direnç seviyesi olduğunu belirtiyor. Analiste göre, kur haftalık kapanışlarda bu kadar güçlü olmadı. Ve analist, burada bombayı patlatıyor ve Eylül ayında Dolar/TL’nin 20 TL’ye ulaşacağını iddia ediyor. Analiste, teknik olarak da bu şu tahminlerde bulunuyor :

Dolar/TL kurunda 15,80 TL seviyelerine sarkma olmayacak. 16,44 TL’de kapanış yapmış olması nedeniyle gevşeme beklemiyorum. Bugünkü kapanışlarla dolar yükselişin kapısını açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatı, Aralık'a Kadar Bu Rekorları Görecek !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment