General

İşte Altın ve Bitcoin İçin Bu Hafta İzlemeniz Gerekenler!

Altın fiyatı, zayıf ABD Hazine faizlerine rağmen kırmızı bölgeye dönüyor. Piyasalar, Fed Tutanakları ve yaklaşan ölüm haçı öncesinde temkinli olmaya devam ediyor. Piyasa analisti Dhwani Mehta’ya göre, altının 1.800 doların altına doğru satış görmesini muhtemel. FOMC toplantı tutanakları kripto piyasası içinde önem arz ediyor. Kripto analisti Arman Shirinyan, Bitcoin’in bu hafta neden yakından izlenmesi gerektiğini açıklıyor.

Altın ve Bitcoin yatırımcıları bu tarihe odaklandı

Kriptokoin.com‘dan da takip ettiğiniz üzere altın, Cuma günü etkileyici bir toparlanmaya tanık oldu. Bununla birlikte yeni bir haftanın başlangıcında aşağı yönlü ivmesini sürdürüyor. ABD doları, Hazine faizlerindeki yenilenen düşüş ve düşen S&P 500 vadeli işlemleri arasında küçük toparlanmayı konsolide ediyor. Dhwani Mehta’ya göre, karışık piyasa havası ve tatilin zayıflattığı commerce, altın boğalarını uzak tuttu.

Ayrıca analist, günlük grafikte gizlenen bir ölüm haçının, altın satıcılarına çok ihtiyaç duyulan desteği verdiğini kaydediyor. Dikkatler şimdi, parlak metalde bir sonraki fiyat yönü için Çarşamba günkü FOMC Haziran toplantısının tutanaklarında. Bu arada, Fed’in faiz artırımı beklentileri ve durgunluk korkuları piyasaları domine etmeye devam ediyor. Analiste, külçe fiyatının dinamiklerini de etkilemeye devam edeceğini söylüyor.

READ ALSO:   Altın Aralık'ta Bu Seviyeleri Kırabilir !
Altın

Altın fiyatı için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Dhwani Mehta, Technic Confluence Detector ile altının teknik görünümüne bakıyor. Mehta, analizlerini şu şekilde açıklıyor. Altın fiyatının bir hafta Fibonacci %3,2’deki desteği 1.806 dolarda test ettiğini belirtyor. Ayrıca, bunun altında bir sonraki aşağı yönlü hedefin önceki ayın en düşük seviyesi olan 1.803 dolarda hizalandığını gösteriyor.

Bir hafta Fibonacci %23,6 ve bir günlük düşük Bollinger Bandının 1.798 dollar izdiham desteği daha sonra altın alıcılarının imdadına yetişecek. Altın boğalar için son savunma hattı 1.794 dolar civarında duruyor. BU seviye, bir günlük Fibonacci %61,8’in yakınsaması ve bir günlük S1 pivot noktası.

Flip tarafında, Cuma gününün en yüksek seviyesi olan 1.812 dolar, alıcıları cezbedecek. Bunun üzerinde SMA5’i bir gün 1.816 dolardan yeniden yakalamaları gerekecek. Bir aylık %23,6 Fibonacci, dört saatlik SMA50 ve bir günlük R1 pivot noktasının 1.820 dolardaki kesişimi, boğalar için kırılması zor bir engel olacak.

Bitcoin’i bu hafta neden yakından izlemelisiniz ?

Kripto analisti Arman Shirinyan’a gore, Bitcoin’in en son fiyat performansı, lider kripto paranın arkasında yeterli alım ve hatta satış hacmi olmadığını açıkça gösteriyor. Analiste, bunun da piyasada oynaklığın olmamasına neden olduğunu söylüyor. Arman Shirinyan, analizlerine şu yönde devam ediyor.

READ ALSO:   FED Başkanı Konuşacak ! BTC, DOGE et Altın Ne Olur ? – Kriptokoin.com

Neyse ki, fils derece düşük volatilite bazen piyasada hepimizin beklediği büyük hareketleri meydana getiriyor. Haziran ayındaki büyük kripto piyasası çöküşünün ardından, çoğu kripto piyasası katılımcısı Bitcoin gibi varlık alım satımından korktu. Ddaha fazla kayıptan kaçınmak için pozisyonlarının çoğunu hemen kapattı.

Piyasadaki hacim eksikliği, Bitcoin’in anemik performansının arkasındaki ana neden. 21 Haziran’dan bu yana Bitcoin, değerinin %5’inden biraz daha azını kaybetti. Öte yandan 25 Haziran’da yaklaşık %5 kazandı. Bu da lider kriptonun konsolidasyon durumunda kaldığına işaret ediyor. Ayrıca, gerçek satın alma veya satış gücünün kripto piyasasında olmadığını gösteriyor.

Oynaklık fiyatı nasıl yukarı veya aşağı iter ?

Oynaklığın olmamasıyla birlikte, piyasada hemen hemen son önemli çıkış veya fon girişinin, bir çöküşe veya güçlü bir ralliye neden olması mümkün. Çünkü oynaklığın azalmasıyla birlikte, genelikle piyasada istikrarı kontrol etmenin ana aracı olan likiditenin azaldığını görüyoruz.

CTB

Bitcoin için haftalık ortalama oynaklık %5 civarında kaldı. Piyasa tarihsel olarak oynaklıkta kısa veya orta vadeli bir artış beklemeli. Bunun de maalesef Bitcoin’i son iki yöne de itme olasılığı var. Şu anda hem boğalar hem de ayılar piyasaya tekrar ne zaman para enjekte edeceklerinden emin değiller. Bu yüzden, Bitcoin hala 22.000 ile 18.000 dolar aralığında konsolide oluyor.

READ ALSO:   FED Faiz Kararını Açıkladı ! Altın ve Bitcoin Ne Oldu?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button