General

“Haziran’ı Bekleyin” Diyen Ekonomistten Önemli Altın Tahmini !

Altın fiyatları dört haftalık düşüş trendini kırarak Ocak ayından bu yana en düşük seviyesine dokunduktan sonra bu haftayı yüksek bir notla kapatmayı başardı. Geçen haftanın geri yarısındaki toparlanma, kontrolden çıkan enflasyon ve durgunluk korkuları ile görüldü. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara çağrıda bulundu ve kısa vadeli yatırımcıların zarar edeceğini söyledi. İşte detaylar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı : Boğa piyasası yeniden başlayacak

İslam Memiş, yatırımcıları kısa vadede altın veya dolar satanlara seslendi ve dikkatli olmalarını tavsiye etti. Özellikle dolar ve altın tutanların al sat yaparken piyasalardaki makas aralığına dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Memiş, altın ve dolardaki istikrarsız durum nedeniyle ani satış yapanlara « korku ve panikle satış yapmayın » dedi. Bunun üzerine, yatırımcıların varlıklarına sahip çıkmasını tavsiye etti. Memiş, boğa piyasasının başlayacağını söyledi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Dolar/TL kurunun 16.08’e kadar serbest piyasalarda yükselmesi, gram altın TL fiyatı ve gümüşün gram fiyatında kurtarıcı oldu. Bu haftalık süreç içindeki dalgalanmalar geçici, belirtmek isterim. Tekrar önümüzdeki hafta hafif gerileme ama haziran ayında ons tarafında boğa piyasası başlamasını öngörüyorum

Altın Fiyatları 2023'te Ne Olacak?  Usta İsim Cevapladı !

Haziran’da yükseliş görülecek

İslam Memiş, Haziran’da ons altının yükseliş yaşayacağını belirtirken düşüşe yönelik belirli bir tahmininin olmadığını aktardı. Haziran ayında hamleler olacağını öngören Memiş, döviz tarafında Mayıs ayında yukarı yönlü hareketlerin görülmeye başlayacağını düşünüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Haziran’da ivme artışı, Temmuz’da da zirve beklentisini paylaşan Memiş, buna yeni bir ekleme yaptı. Yaşanabilecek herhangi bir gelişmenin, piyasanın seyrini değiştirebileceğine dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Haziran içinde farklı bir gelişme olur, hamle olur, varlıklar kendini aşağı yönlü bırakır, düşüş trendi başlar, ola ki sürpriz bir gelişme olur, hemen devreye girerim. Şu anda öngörüm olmadığı için teknik olarak düşüşler başlayacak konusunda öngörüye sahip değilim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Usta Analistten ONS et Gram Altın İçin Tarihi Tahmin !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button