Haftaya Bou Sevieler ! – Kriptokoin.com

Bitcoin analizleri doğru şekilde çıkan analistler, büyük kripto rallisinden sonra görünümü güncelliyorlar.

BTC konumu tehlikeli

Bitcoin’i (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın satan ve Kasım ayında piyasaya büyük bir indirimle yeniden giren bir analist, kripto piyasalarına bakışını güncelliyor. DonAlt adıyla anılan takma isimli analist 449.000 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 21 Kasım’da 15.731 dolardan Perşembe günü en yüksek seviyesi olan 19.117 dolara çıkmasının ardından ayıların tehlikeli biröyl kounda .

Analiste yaptığı açıklamada :

« Bulls ayıdaki son şeyi geri verdi, ardından analistler pirzolayı geri verdi, şimdi sıra ayıda. Ayılarla ilgili ilginç olan şey, çoğu zaman fiyatın hepsini kaybetmeleri için yalnızca %20-30 artması gerektiğidir. Bir ayı piyasası rallisi neredeyse tüm ayıları yok edebilir.

Teknik olarak aklımda, 30.000 doların altındaki herhangi bir şey sadece bir ayı piyasası rallisi. Bir ayıysanız ve 30.000 dolar olasılığını hesaba katmıyorsanız, bence biraz mavi gözlüsünüz. Sadece nükleer bomba yapabiliriz ama bence bu seviyeleri tekrar test etme şansımız sıfır değil.

Bitcoin umduğu gibi ilerledi

Ocak ayının başında DonAlt, BTC’nin ivmeyi sürdürmek için aşması gereken temel direnç seviyelerini gösteren bir tablo yayınladı. Şimdiye kadar, Bitcoin umduğu gibi performans gösterdi. Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi şu anda grafikte yaklaşık 19.000 $ ile tarihi bir çizgiyi çalıyor. Kripto analisti DonAlt’ın daha önce tutan tahminleri için Kriptokoin.com‘un bu makalesine göz atınız.

DonAlt, BTC bu çizginin üzerine çıkarsa bunun “Fransa’nın geleceği” olacağı konusunda şaka yapıyor. Bitcoin’in finansın geleceği olduğu fikri üzerine bir oyun. BTC, önümüzdeki hafta 19.000 doları aşabilir ve altcoin piyasasını geride bırakmaya devam ederse, analist 22.500 dolara kadar nispeten sorunsuz bir seyir bekliyor.

Bitcoin et ABD doları fineksini düşürdü

Geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, piyasaların ABD dolarının zayıflık sinyali verdiği “önemli” bir anla karşı karşıya olduğunu hissettiğini söyledi. Kripto stratejisti Justin Bennett, 111.700 Twitter takipçisine ABD dolar endeksinin (DXY) Mayıs 2021 trend çizgisini test ettiğini ve bu çizginin kırılması halinde kripto piyasaları için yükseliş sinyali verebileceğini söyledi. Açıklamasında şunu söyledi :

“DXY, Mayıs 2021 tendance çizgisini bugün test etti. Piyasalar için önemli bir an gibi geliyor.

Yatırımcılar, yatırımcıların sermayelerini ABD dolarından kripto ve hisse senetleri gibi riskli varlıklara kaydırdığını gösteren zayıflama belirtileri için DXY’yi yakından izliyor. DXY, Mayıs 2021’den bu yana yukarı yönlü bir kanalda hareket etti, ancak son aylarda aşağı inmeye başladı. DXY yazılırken, önceki kapanışı olan 103.19’dan sonra 102.31’de.

Bennett Bennett, Bitcoin’in (BTC) 2023’TE Güçlü Bir Başlangıç ​​yaptıulenı ve ani yukarı Hareketler ve ardından düzeltme dönemleri olduğunda oluşan yukarı düzru bir Merdiven Basamabal. Modèle, yeni fiyat destek ve direnç seviyeleri yaratır.

“Bitcoin için yıla ne güzel bir başlangıç. Merdiven basamaklı fiyat hareketi başından beri olağanüstüydü. Hala 16.722 dolarım var ama bugünün TÜFE’sinin (Tüketici Fiyat Endeksi verileri) yarı yarıya önüne düşürdüm.”

Enflasyon düşüşte

12 Ocak’ta açıklanan ABD federal TÜFE rakamları, enflasyonun biraz düştüğünü gösterdi. TÜFE verilerinin beklentileri karşılaması nedeniyle, son iki yönde de bir kayıp üzerine bahis oynayanların ödüllendirilmediğini söylüyor.

« YoY (yıldan yıla) ve MoM (aydan aya) TÜFE, tahmin rakamlarında geldi.

Tahmin ve gerçek : %0,3 MoM %6,5 yıllık her ikisinin de long ve short hareketleri.”

Günlük Fiyat Eylemi haber bülteninde Bennett, TÜFE rakamlarının açıklanmasından bir gün önce, bir TÜFE kaybının piyasaları önemli ölçüde hareket ettireceğini söyledi. Analiste “Yıldan yıla TÜFE tahmini %6,5. Bunun altındaki herhangi bir şey, riskli varlıklar için muhtemelen yükseliş eğilimi gösterirken, yukarısı düşüş eğilimi gösterecektir. dédi. Bu yazıyı yazarken Bitcoin fils 24 saatte %4 artarak 18.900 dollard işlem görmektedir, fils rallisini genişletiyor ve 1 Ocak’taki düşük seviyesinden %12.6 artış gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button