General

Haftaya Altın Bu Seviyelerde Oturabilir !

Altın fiyatları, desteğin ons başına 1.800 doların altına düşmesinin ardından dört haftalık kayıp serisini sona erdirmeye çalışıyor. Bu nedenle altın piyasasında yükseliş hissi yükselmeye başlıyor. İşte analistlerin ve bireysel yatırımcıların önümüzdeki hafta piyasaya yönelik düşünceleri…

Bu hafta piyasalarda neler oldu ?

Kitco Haftalık Altın Anketi’nin en son sonuçları, hem Wall Street analistlerinin hem de bireysel yatırımcıların önümüzdeki hafta değerli metal üzerinde sağlam bir yükseliş sergilediğini gösteriyor. Altın aşırı satım bölgesine düştükten sonra teknik bir ivme kazanmakla kalmadı, analistler güvenli liman cazibesinin bir kez daha parladığını belirtiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altının bu haftaki rallisi, ABD hisse senedi piyasalarının art arda yedinci haftasını négatif bölgede bitirmesiyle geldi. Çarşamba günü, S&P yüzde 4 düşerek küresel COVID-19 pandemisinin piyasaları ilk kez sarstığı Haziran 2020’den bu yana en kötü bir günlük satışını gördü.

Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Gelişmeleri ve Tarihleri ​​Pas Edin!

Blue Line Vadeli İşlemleri baş piyasa stratejisti Phillip Streible, yatırımcıların daha fazla finansal piyasa zayıflığına karşı korunma arayışında olduğu için altın konusunda yükseliş eğiliminde olduğunu södinu. Mevcut ortamda altının ve ABD dolarının güvenli liman varlıkları olarak birlikte hareket ettiğini gördüğünü de sözlerine ekledi. “Hisse senedi piyasası koşulları hala çok daha kötüleşebilir” dedi. ABD’deki ekonomik koşulların bozulmaya başladığına dair işaretler var” dedi. ABD hisse senedi piyasaları, artan enflasyon baskılarının şirket kazançlarını olumsuz etkilemesiyle kötüleşiyor. Aynı zamanda, artan faiz oranları finansal piyasa koşullarını sıkılaştırmakta.

Yatırımcılar, önümüzdeki hafta altın için umutlu

Bu hafta 16 Wall Street analisti altın anketine katıldı. Katılımcılardan 12 analist, yani 75, altın fiyatlarının önümüzdeki hafta yükseleceğini öngörüyor. Bir analist, kısa vadede altın karşısında düşüş eğilimindeyken üç analist, yani yüzde 19, fiyatlar konusunda tarafsızdı. Bu arada, çevrimiçi Main Street anketlerinde 1,003 oy kullanıldı. Bunların 558’i yani yüzde 56’sı altının önümüzdeki hafta yükseliş bekliyor. 243 kişi, yani katılımcıların yüzde 24’ü, daha düşük seviyelerin görüleceğini düşünürken, 202 katılımcı yakın vadede tarafsız kaldı.

Yükseliş hissi, altın fiyatlarının haftayı yaklaşık yüzde 2’lik bir artışla kapatmasıyla geliyor. Haziran vadeli altın vadeli işlemleri en son ons başına 1.840.50 dolardan işlem gördü. Birçok analist, ABD dolarının 20 yılın en yüksek seviyesi yakınında işlem gördükten sonra bir miktar ivme kaybettiği için, altın fiyatlarının ons başına 1.850 dolardaki ilk direnci aşmayaıücalğş ABD doları endeksi haftayı yüzde 1.4 düşüşle kapattı. Aynı zamanda, tahvil getirileri iki hafta önce yüzde 3’ün üzerinde üç yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra daha da geriledi.

PDG de Sprott : Altının sıçrama yapması gerekiyor

SIA Wealth Management baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski, “Son ABD doları rallisi azalıyor gibi görünüyor, altın teknik olarak toparlanıyor gibi görünüyor. Piyasada çok fazla finansal piyasa belirsizliği ve volatilite var” dedi. Sprott Inc CEO’su Peter Grosskopf, düşüş eğilimi aşırı seviyelere yaklaşırken altının yakın vadede daha yüksek bir sıçrama yapması gerektiğini söyledi ve aşağıdakileri ekledi :

Altın oldukça solgun hale geliyordu, bu yüzden hissiyat yükselişe geçtiğinde fiyatın yükselmesi gerektiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Altın işini yapmaya devam ediyor ve bir kez daha önemli bir riskten korunma varlığı olarak görülüyor.

Dünyaca Ünlü Analiste, Altın İçin "Bu Sevieler" Diyor !

Adrian Day Asset Management başkanı Adrian Day, artan enflasyon veya Federal Rezerv’in bir politika hatası tarafından oraya itilen ABD ekonomisinin resesyona düşeceğine dair artan riskler nedeniyle piyasa oynaklığının artmasıyla değerli metal konusunda iyimser olduğunu. « Fed’in resesyona yol açmadan enflasyonu düşüremeyeceği giderek daha açık hale geliyor. Fed’in ekonomi olarak yoluna devam edecek hali kalmayacak,” diye ekledi.

Bazı analistler, altın için düşüş beklentisinde

Ancak, yakın vadede tüm analistler değerli metal konusunda iyimser değil. Equiti Capital analyse les analyses de David Madden, ABD altının altının fiyatlarını sınırda tutmasını beklediğini söyledi. Altın fiyatlarının önümüzdeki hafta düşebileceğini belirtse de Madden, ons başına 1.800 dolar civarında bir taban gördüğünü söyledi. Piyasa volatilitesinin ve daha fazla hisse senedi zayıflığının güvenli liman varlığı olarak altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. Avrupa ve İngiltere’nin enflasyon kaynaklı resesyonlara ABD’den daha yakın olduğunu da sözlerine ekledi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı :

ABD dolarının henüz zirve yaptığını düşünmüyorum. 50 baz puanlık artışlar gelmeye devam edecek ve ABD dolarını desteklemeye devam edecek. Paranızı bir yere koymalısınız ve şu anda orası ABD doları.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button