General

Haftaya Altın Bu Seviyelerde Gezinebilir!

Piyasa analisti Christopher Lewis, altın piyasalarının başlangıçta hafta boyunca toparlanmaya çalıştığını, ancak kazançlarını biraz gürültüyle çökerek geri verdiğini belirtiyor. Christopher Lewis’in teknik analizini kendi anlatımıyla okuyucularımız için hazırladık.

Haftalık altın teknik analizi : Altın, uzun süreli konsolide olma eğiliminde

Spot altın fiyatları, Pazartesi günü psikolojik seviye 2.000 dolara doğru bir atak yaptı. Ancak, Fed konuşmacılarının agresif sıkılaştırmaya yönelik konuşmaları ve ABD faiz oranlarının yükselmesiyle kazançlarını geri vererek haftayı düşüşle kapattı. Altın vadeli işlemleri de en son 1.934 dolar seviyesinde fiyatlandı.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verildiği üzere altın piyasaları işlem haftasında başlangıçta ralli yaptı, ancak yeniden tereddüt belirtileri göstererek kazançlarını geri verdi. Bunu yaparak, pazarın mücadele etmeye devam etmesi muhtemel görünüyor, ancak 1.900 dolar seviyesinin yakınında önemli miktarda destek görüyorum. Altın, uzun süreler boyunca konsolide olma eğiliminde. Bu nedenle bu bir sürpriz olmaz, ancak alıcıların bu genel çevrede geri döndüğünü görebiliriz.

1.900 dolar seviyesin altına düşersek, altının sonraki birkaç mum çubuğunda 1.800 dolar seviyesine ulaşma ihtimali çok yüksek. Öte yandan, geri dönersek ve haftanın en yüksek seviyesi olan 2.000 dolar seviyesini çıkarırsak, o zaman çok daha yükseğe çıkabilir, belki de son zirveye ulaşabiliriz.

READ ALSO:   ABD Enflasyon Verileri Geliyor ! 7 Altın Analistinden Tahmin ! – Kriptokoin.com

Bu şamdana bakıldığında, biraz takip edilebileceğini gösteriyor. Ancak bunun kolay olacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu grafiğe baktığımızda, muhtemelen son şeyden daha fazla oynaklık görebiliriz. Bu nedenle pozisyon büyüklüğünü makul tuttuğunuzdan emin olun çünkü oldukça hızlı bir şekilde yok olabilirsiniz.

Ayrıca 10 yıllık tahvil getirilerinin ne olduğuna da çok dikkat etmeniz gerekiyor. Getiriler yükselmeye devam ederse, bu biraz sorun yaratabilir ve altın fiyatlarını daha da aşağı çekebilir. Son şey eşit olduğunda, bu, aşırı agresifleşmenin zor olmaya devam edeceğini düşündüğüm bir piyasa. Çünkü açıkçası konsolide olacak gibi görünüyor. Bu da kısa vadeli traderları uzun vadeli traderlara tercih edeceği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button