General

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Grafiklerle Beklenen Seviyeler !

Piyasa analisti Ross J Burland, altın fiyatının spot bazda baskı altına girdiğini, ancak bu hafta günlük direnç kırılmasının söz konusu olabileceğini belirtiyor. Bu arada analiste göre, haftaya başlamak için daha düşük zaman çerçevesi fiyat dengesizliklerinin hafifletilmesi söz konusu olabilir.

“Para yöneticileri agresif bir şekilde long pozisyonlarını tasfiye ediyor”

Spot altın, yazının yazıldığı sıralarda TradingView verilerine göre %0,12 artışla 1.853 dolardan işlem görüyordu. Altın vadeli işlemleri ise en son %0,24 artışla 1.854 dolardan fiyatlandı. Spot altın fiyatı tekniklerine girmeden önce, TD Securities analistleri, Kriptokoin.com haberlerinden takip ettiğiniz üzere şahin bir Fed’in sarı metale olan ilgiyi düşürmeye devam etmesi nedeniyle, para yöneticilerinin agresif bir şekilde long altın pozisyonlarını tasfiye ettiğini açıkladı. Analistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Sonuçta, dünya aynı şahin Fed anlatısını kovalarken, pozisyon sıkışıklıkları sarı metalde fiyat hareketini yönlendirmeye devam ediyor.

Altın

Bununla birlikte analistler, tescilli traderların, pandemiden bu yana büyük ve kayıtsız bir pozisyon oluşturduktan sonra, ek tasfiye risklerini artıran grup olduğunu belirtiyor. Analistler, Ukrayna’daki savaş ayıları eşya mağazalarına paketlemeye gönderirken, grubun long pozisyon sahiplerinin henüz teslim olmadığını hatırlatıyor. Analiste, fils olarak şu hususun altını çiziyorlar :

Bu hafta, prop traderlerı pozisyonlarını yalnızca marjinal olarak tasfiye ederken, traderların pozisyonu uzun süredir değişmedi. Bu da bir tasfiye olayının hala yaklaşmakta olduğunu gösteriyor.

“Altın boğaları kritik günlük direncin kırılmasını bekliyor”

Piyasa analisti Ross J Burland’a gore, teknik görünüm için, geçen haftanın önceki açılış öncesi analizine göre altın boğalarının 1.850 doları tutması gerekiyor, yoksa ayıların menüsünde birk altıan or.

READ ALSO:   5 Analiste, Altın Fiyatları Tahminlerini Paylaştı : İşte Sonuçlar !
Altın

Ayrıca analist, günlük grafiğin %61,8 altın orana yakın W formasyonu boyun çizgisinin henüz tam olarak test edilmediğini kaydediyor.

Altın
Günlük grafik, canlı piyasa

Analiste göre, grafikte gösterildiği gibi, fiyat bölgeye taşındı ve boyun çizgisinin yeniden testini tamamladı. Analist bu durumun, aşağı yönlü kanaldan çıkışın ardından buradan daha yüksek bir hareket beklentisi sunduğunu ifade ediyor. Ancak, direncin buna izin vermesi gerekeceğini de hatırlatıyor.

XAU
Günlük grafik, canlı piyasa

Analiste göre açık için, saatlik grafik, en son düşüş dürtülerinden bazılarını azaltmak için bazı ilk tekliflerin geldiğini görebilir. Analist, % 50 ortalama geri dönüş alanının bir hedef olarak önceki destekle hizalandığını, bununla birlikte, direnç dayanırsa, 1.840’larda talep alanını tam olarak test etmek için dezavantajlı bir hareket olabileceğini belirtiyor.

XAU
Altın, H1 graffiği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatı İçin Bu Seviyeler Bekleniyor !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button