General

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Görülecek Seviyeler !

Beklentilerin üzerinde gelen ABD NFP verileri Federal Rezerve’in Temmuz’daki 75 baz puanlık artışını kuvvetlendirdi. Bunun ardından altın fiyatlarındaki düşüş derinleşti ve sarı metal geçen yıl Eylül ayındaki seviyelerine geri döndü. L’analyste teknik Ross J Burland, altının satışları düzelttiğini belirtiyor. Analiste göre, şimdi gözler, baharın geri kalanı ve açılış seansları için müteakip bir ralli olabilecek şeyler üzerinde. Ross J Burland’ın teknik analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Günlük grafiklerde ortalama %50 geri dönüşün kartlarda olması muhtemel

Altın fiyatı %23,6 Fibonacci düzelmesine düzeltildi ve grafiklerde iki günlük doji bıraktı. Ancak beklenenden daha güçlü bir ABD Hizmetleri ISM’si ve sağlam bir ABD İşçilik raporu işin rengini değiştirdi. Piyasanın 2022 sonu Fed Fonları fiyatlandırmasına 14 baz puan eklenmesine neden oldu.

Bu, ABD dolarını sorumlu tutuyor. Yatırımcıların değerli metali ellerinde tutmaya devam etmesiyle dokuz ayın en düşük seviyesinin üzerinde seyreden altın üzerindeki baskıyı koruyacak. Altın destekli ETF’ler, varlıklarının geçen hafta 39 ton düştüğünü gördü. Bu da neredeyse dört ayın en düşük seviyesine gerilemesi anlamına geliyor. Bununla birlikte, spot piyasa hem DXY hem de altın grafiklerini şu şekilde düzeltmeye çalışıyor.

READ ALSO:   Altın Yaz Sonunda ve Aralık'ta O Seviyelerde!

Altın ve DXY teknik analizi

DXY, boğaları bir an için uzak tutabilecek aylık bir arz alanıyla karşılaşıyor. Günlük grafikte 107,80 civarında zirve yapıyor gibi göründüğü için düzeltme beklentilerine yol açıyor. %61,8’lik bir Fibonacci düzelmesi, 105,70’e yakın önceki dalgalanma zirvelerinin yakınında oturuyor. Eğer bu gerçekleşseydi, önümüzdeki hafta için altın bir yükseliş kurulumuna sahip olurduk.

DXY
Altın
Altın

Soru, fils düşük seviyenin bahar olup olmadığı. Aksi takdirde son test düşüşü ve boğaların taahhütleri olarak bilinmesi muhtemel. Sarı metal için 1.750 dolarlık bir kırılma cesaret verici olacak.

Saatlik grafikte, %50’lik bir ortalama geri dönüş ve baharın ne olabileceğine dair yeniden test gördük. Bu nedenle boğa açıklığının saatlik grafikte önemli bir yükseliş kırılması için zemin hazırlaması olası.

XAU

Fed’in Temmuz’da 75 baz puan artışı kesin gibi

Bou arada Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Cuma günkü ABD istihdam verileri beklentilerin üzerinde geldi. Verilere göre, ABD ekonomisi Haziran ayında 372.000 yeni iş yarattı. Bu da, piyasalara Fed’in Temmuz’da 75 baz puanlık bir artış daha yapacağına dair güvence verdi. CME FedWatch Aracı, Temmuz ayında 75 baz puanlık artış için %95,4 olasılık görüyor. Ayrıca, Fed’in 100 baz puanlık artış yapmasın %4,6 şans veriyor.

READ ALSO:   Bugün Altın ve Bitcoin İçin Kritik Gün : İşte Beklentiler !

Cuma günkü rapor, bir bakıma Fed’in politika faizleri konusunda daha yapacak çok işi olduğunu gösterdi. Piyasa fiyatlamasına bakacak olursak, 75 baz puanlık bir faiz artışı neredeyse kesin gibi. Bu gelişme, altının haftaya da düşüşle başlamasına neden oldu. Spot altın, basın zamanında %0,33 düşüşle 1.735 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   "Büyük Yıkım Geliyor" Uzman : Altın Değil, Buna Bakın !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button