General

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Görülecek Seviyeler !

Uluslararası piyasada altın fiyatları Pazartesi günü yüzde 1’den fazla düşerek Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledi. Spot altın 1.794 dolara geriledi ve ABD altın vadeli işlemleri yüzde 0.6 düşüş yaşadı. Peki, bu hafta grafikler neler gösteriyor ? İşte analist Ross J. Burland’in yorumları detaylar…

Altın için beklentiler düşüş yönünde

Analiste göre altın haftalık hedefe doğru sürünüyor, ancak boğalar hareket etmeye başlıyor. Uzman ayrıca ayıların 1.820 doların altında bir taahhütte bulunmaması durumunda, kartlarda bir konsolidasyon döneminin olabileceğine dikkat çekiyor. Mevcut durumda altın fiyatı, Burland’in piyasa açılış öncesi analizde tahmin edildiği gibi geçen hafta haftalık desteğe geriledi.

Haftanın Altın Yorumu: Trempette Birileri, Birileri Short Kovalıyor!

Fiyat geçtiğimiz hafta 1.820 dolar civarında kritik bir yapının altında kapandı, bu nedenle odağın önümüzdeki hafta için daha fazla aşağı yönlü olduğu düşünülüyor. Bununla birlikte, 1.780 dolar ve altına inmeden önce eski desteği yeniden test etmek için bir düzeltme yaşanabileceği düşünülüyor. Analiste göre dört saatlik zaman dilimindeki fiyat sorunlu. Burland, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Ayılar, önceki günün 1.820 civarındaki kapanışına yönelik bir düzeltme taahhüdü umacaklar, ancak doji boğaların hareket ettiğini gösteriyor. 1.830’un üzerine bir sonraki hareket, muhtemelen önümüzdeki hafta boyunca mevcut düşük seviyelerin üzerinde bir konsolidasyon dönemine yol açacaktır.

Analiste : Altın Fiyatı Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir !

Les analystes de Valeurs Mobilières TD ne sont-ils pas eux-mêmes ?

Bou Arada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere TD Securities analistleri, altın spesifikasyonlarının uzunluğu büyük ölçüde azalttığını, uzun pozisyonları kestiğini ve merakla beklenen ABD TÜFE baskısına short poziısyonlar ekleç. TD Securities’in açıklaması aşağıdaki şekilde :

Nitekim enflasyon verileri de beklentilerin üzerinde geldi. Kısa vadeli bir yükselişe rağmen, sarı metal o zamandan beri parasal genişleme nedeniyle daha az likidite ile birlikte daha yüksek nominal ve gerçek oranların kurbanı oldu. Kıymetli metallerde duyarlılık zayıf ve fiyatların şu anda boğa piyasasını tanımlayan yükseliş trendinin altında olmasıyla, şu anda önemli bir tasfiye olayı yaşanıyor olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Grafiklerle Beklenen Seviyeler !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button