General

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Piyasa analisti Ross J Burland’a gore altın dirençle karşılaştı ve açılış için bir sonraki boğa hareketinden önce bir düzeltme bekleniyor. Spot altın fiyatları TradingView verilerine gore, yazının yazıldığı sıralarda günlük bazda %1,07 artışla 1.994,07 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %1,19 yükselişle 1.998,4 dolara yerleşti.

“Altın’da 2.010 dolara yakın bir kırılma, ‘mavi gökyüzü’ için yolu açacak”

Kriptokoin.com olarak Bildiririğimiz Üzere Altın Fiyatları, Rusya-Ukrayna Ihtilafını Çevreleyen Belirsizliğin Risque Duissezliğin Azaltmasıve Yatırılınını Azaltması Ve Jatırımcıları Değerli Metalin Güvenliğine Yönlendiresiyle Pazartesi Günü Mart Ortasından Bu Yana En Yüksek Seviyesine Ulaştı.

Bununla birlikte gösterge 10 yıllık ABD Hazine tahvilinin faizleri Aralık 2018’den bu yana en yüksek seviyesini gördü ve sıfır getirili sarı metalin daha fazla ilerlemesine engel oldu.

Analiste göre altın boğalar, kritik yapının geri kalanını takiben önümüzdeki hafta için daha yüksek bir seviyeye bakıyor. Analist, önceki analizine göre, Haftanın Grafiğinde, sarı metal boğaları hareket ettiğini, yükseliş yapısını şekillendirdiğini ve fiyat M-formasyonunun boyun çizgisine yükseldiğini hatırlatıyor. M-formasyonu, önceki analizde tanımlanan bir modeldi :

Altın
Altın fiyatı günlük grafik-Önceki analizden

Analiste, bunun bir geri dönüş modeli olduğunu ve formasyonun boyun çizgisinin fiyatı cezbetmesinin beklendiğini belirtiyor. Buradan hareketle analiste göre 10 Mart’ın en yüksek seviyesi olan 2.010 dolara yakın bir kırılma, ‘mavi gökyüzü’ için yolu açacak.

“Eğer tutarsa, altın için yükselişin devam etmesi yüksek bir olasılık”

Analist, altın fiyatının, konsolidasyon zirvelerini kırdığını ve şu anda durmakta olan boyun çizgisi bölgesine doğru yükseldiğini ifade ediyor. Analist, boğa hareketinin %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin, önceki yüksekler ve eski dirençle birleştiğini belirtiyor. Analiste göre, bunun yeniden test edilmesi bekleniyor ve eğer tutarsa, yükselişin devam etmesi yüksek bir olasılık olacak.

Altın

Bununla birlikte analist değerli metal fiyatının, dört saatlik grafiğin M-formasyonunun boyun çizgisini yeniden test ettiğini söylüyor. Analiste gore, bunun üzerinde kapanmadaki başarısızlıkların %38,2 Fibo’da daha kapsamlı bir düzeltme görmesi bekleniyor.

Altın
Altın fiyatı 4 saatlik grafik

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button