General

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Altın, merkez bankacılarının sürekli yüksek enflasyonun ortasında para politikalarını daha agresif bir şekilde sıkılaştırmaya hazırlandıkları için daha güçlü bir ABD doları tarafından baskıal altına . Bununla birlikte, kıymetli metaldeki istikrarlı düşüş, ABD yıllık çekirdek PCE fiyat endeksinin serbest bırakılmasının Mayıs ayında yüzde 4.7’ye karşılık yüzde 4.8’lik bir fikir birliğine varmasından sonra kısa bir süre kesintiye uğradAyrıca, aşağıdaki analizde gösterildiği gibi, en azından kısa vadede altın için bir yükseliş senaryosu beklentisi bulunuyor…

Altın için haftalık, günlük ve saatlik grafik

Haftalık grafikte geliştirilmekte olan zorlayıcı bir grafik desenimiz var. Bu bir M-formasyonudur ve fiyatın böyle bir modelin boyun çizgisini genellikle yüzde 38.2’lik bir Fibonacci geri çekilmesinden daha fazla olan bir şekilde yeniden test etme alışkanlığı vardır. Bu özel durumda, 1.830 dolar cazip bir potansiyel arz alanıdır. günlük grafikte ise, mevcut düşüş dürtüsünün yüzde 78.6’lık bir Fibonacci geri çekilmesinde direnç olarak hareket edebilecek bir kurumsal emir bloğu olduğu varsayılan direnç alanı göz önüne alındığındaml. Bu zaman diliminde bir M-formasyonu da tanımlanır.

Bu, günlük grafikte, mevcut düşüş dürtüsünün% 78.6’lık bir Fibonacci geri çekilmesinde direnç olarak hareket edebilecek bir kurumsal emir bloğu olduğu varsayılan direnç alanı göz önüne alındığtanında da ar. Bu zaman diliminde bir M-formasyonu da tanımlanır.

altın

Saatlik bir bakış açısına göre ise, fiyat keskin bir şekilde yükseldi ve bu da tekliflerin dengesizliğini bıraktı. Teklifler 1.790 dollar düştü. Bu alan, daha yükseğe taşınmadan önce tekrar ziyaret edilebilir. TD Securities’deki analistleri altın fiyatları ile ilgili yaptıkları açıklamada şunları söyledi :

Önyargı altındaki aşağı yönde kalırken, katılımcıların değerli metallerdeki yükseliş beklentisini gerçekleştirebilmek için bir katalizöre ihtiyaçları olacak… Emtia talep göstergemiz tarafından ateşlenen uyarı sinyalleri göz önüne alındığında, gümüş piyasaları aşağı yöne karşı daha savunmasız görünüyor.

Altının fiyat hareketi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, ticari alanda kullanım geçmişi MÖ. 500’lü yıllara dayanan altın, yıllardır yatırımcıların güvenli limanlarından biri olma özelliğini koruyor. Geçtiğimiz haftalarda 1038 TL seviyelerine kadar ulaşan Altın, bu haftaya 980 TL seviyesiyle girdi. Hafta boyunca sabit bir aralıkta seyreden altın, cumule 960 TL seviyelerine kadar altına düştü ve hafta içini 991,38 seviyesiyle kapattı.

Potansiyel 10 Altın Destekli Altcoin

Altın, geçtiğimiz yıl 20 Aralık tarihinde 1100 TL seviyesini aşarak yatırımcılara en fazla kazandıran yatırım araçlarından biri haline gelmişti ancak sonraki süreçte ciddi bir düşüşle 220 TL’lik dip seviyelerine fitil bırakarak tepeden alan yatırımcıları zor durumda bıraktı. Sonraki günlerde tekrardan toparlanan Altın, 2021’in son gününde tekrar 900 TL bandını test ederek yükselişine devam etmişti ve geçtiğimiz hafta ise piyasalarda yaklaşık 940 – 990 TL seviyelerinde işlem gördü. 27 Haziran Pazartesi’den 1 Temmuz Cuma günü piyasaların kapandığı saate kadar Altın, Türk lirası karşısında yaklaşık yüzde 1,38 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button