General

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Altın, fils birkaç hafta içinde şekillenen yükseliş yapısında önemli bir yol ayrımında. Bu hafta bir direniş kırılması kritik öneme sahip olacak veya ayılar kontrol altına girecek. Peki, sırada hangi seviyel var? Haftalık bazda yatırımcılar hangi fiyat seviyeleriyle karşılaşacak? İşte analist Ross J. Burland’in haftalık analizi…

Altın fiyatında yükseliş için hangi seviyenin kırılması gerek?

Geçen haftanın açılış öncesi analizinde, altın boğaları kritik bir günlük direnç kırılmasına dikkat çekerken; aşağı yönlü kanaldan çıkışın ardından bir boğa eğilimi beklentilerinin olduğu kaydedildi. Ancak analiste göre, aşağıdaki grafikte gösterilen direncin kırılması gerekiyor.

Analiste göre geçen hafta fiyat, W formasyonu şeklinde bir kırılmanın temellerini attı. Bu, yukarıdaki grafikte öngörülen fiyat yörüngesinde gösterildiği gibi fiyatın boyun çizgisi desteğini tekrar ziyaret etmesinin beklendiği bir geri dönüş modelidir. Boyun çizgisi, son iki bitişik formasyonda olduğu gibi tekrar tutulursa, boğalar önümüzdeki günlerde bir çıkış için koşuya çıkacaklar. Yukarı yönde, 1.920 dolarlık bir kırılma, fiyat dengesizliğini 1.982 dolardan önce 1.957 dolara savunmasız bıraktığı için önemli olabilir. Öte yandan, Burland’e göre, ayılar 1.885 dolar veya altında taahhüt verirse, aşağı yönlü risque 16 Mayıs’ın en düşük seviyesi 1.786 dolar olabilir.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gerileyebilir!

TD Securities analistleri de yorumlarını aktardı

TD Securities analistleri, pozisyonlandırmaya gelince, altın piyasasındaki netliğin, ilave uzun pozisyonlar eklemesi ve mütevazı short pozisyonların kapanması ile oldukça yapışkan kaldığını belirtti. TD Securities analistleri, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Aslında, Fed’in bir sonraki hamlelerinin iyi bir şekilde telkin edilmesiyle, pandemi döneminden bu yana daha fazla öne çıkan isteğe bağlı traderlar grubu, artan durgunluk endişeleri arasında bilinmeyen Eylül sonrası Fed hamleleri ile sarsıl. « Bu dinamik, altın fiyatlarının güçlü bir dolar ve yükselen oranlar karşısında sabit kaldığını gösterse de, sarı metalin eninde sonunda Fed’in enflasyonla mücadelesine yenik düşeceğini düşünüyoruz.

TD Ekonomistleri Korkuttu : Altın Bu Diplere Düşecek !

Piyasada fils durum nedir?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın fiyatları Pazartesi günü bir ayın en yüksek seviyesini vurdu. Enflasyonla mücadeleye yönelik agresif bir ABD Merkez Bankası yaklaşımının ABD ekonomisine potansiyel bir darbe vurabileceğine dair endişeler üzerine önceki seansta elde ettiği keskin yükselişten ivme kazandı. Spot altın 1.870 doların üzerine yükseldi. Altın, ekonomik kriz zamanlarında güvenli liman olarak görülüyor. Seansın başında 9 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesini ons başına 1.877.05 dolar ile gördü.

READ ALSO:   Altın İçin O Seviyelere Bakın!

Bununla birlikte, gösterge ABD 10 yıllık Hazine getirileri de sıfır getirili altın talebini sınırlayarak 9 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. Dolar ile fiyatlanan altının kazanımlarını da sınırlayan dolar, yaklaşık dört haftanın en yüksek seviyesine tırmandı. Yükselen ABD enflasyon verilerinin agresif faiz artırımlarına yönelik bahisleri desteklemesinin ardından odakların ekonomik risklere çevrilmesiyle Cuma günü altın fiyatları dalgalı bir işlem görmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Kritik Veriler Açıklandı: Altın Hangi Seviyelere Gidecek?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button