General

Haftalık Altın Tahminleri : Sıradaki Bu Seviyeler !

Altın piyasası, fiyatların 1.850 dolar civarında işlem görmeye devam etmesiyle, haftayı aşağı yukarı yatay bir notla kapattı. Ancak, geçen a fiziki talep olağanüstü bir artış gördüğü için değerli metaller piyasasına biraz daha derinlemesine bakmakta fayda var. Piyasa analisti Christopher Lewis ise, altının 50 Haftalık EMA etrafında dans etmeye devam ettiğini belirtiyor. Analistlerin altın tahminleri ve piyasa yorumlarını okuyucularımız için derledik.

« Fiziksel altın talebine daha fazla dikkat edilmeli »

ABD Darphanesi, geçen a 147.000 ons altın satarak 2010’dan bu yana en iyi Mayıs performansı olduğunu bildirdi. Herhangi bir olası Covid-19 piyasa kesintisini ortadan kaldırmak için külçe altın talebi, 2015 ile 2019 arasındaki beş yıllık ortalamasından %400 artış kaydetti.

Analistler, altın piyasasında fiziksel talep ile kağıt piyasası arasında büyüyen bir ikiliğe dikkat çekiyor. Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere vadeli altın fiyatları, artan tahvil faizleri ve Federal Rezerv’in yaz boyunca agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmesiyle güçlenen ABD doları nedeniyle sınırlandı.

Altın tahminleri

Altın tahminleri için görüş bildiren analistlere göre, piyasadaki gerçek bir duygu tablosunu ve yatırım kaygısını ölçmek için fiziksel altın talebine daha fazla dikkat edilmeli. Yani, resesyon korkuları artmaya devam ederken, biraz daha endişeli hissetmekle suçlanamazsınız.

READ ALSO:   7 Profesyonel Analistten Altın Fiyatı Tahminleri: Ocak'ta… – Kriptokoin.com

Bu hafta Jamie Dimon, PDG de JPMorgan Chase, yatırımcıları ekonomik bir ‘kasırga’ya hazırlanmaları konusunda uyardı. Dimon, AllianceBernstein Holdings’in çarşamba günü düzenlediği bir konferansta, “Bu kasırga önümüzden geliyor. Küçük bir fırtına mı yoksa Superstorm Sandy mi bilmiyoruz. Kendinizi hazırlasanız iyi olur », dedi.

ABD için resesyon kaçınılmaz mı?

Bank of America (BofA), temel senaryo olmasa bile, enerji fiyatları yükselmeye devam ettikçe artan resesyon tehditlerine de dikkat çekiyor. Bank of America Securities küresel emtia ve türev araştırma başkanı Francisco Blanch, yakın tarihli bir raporda, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Küresel ekonomi, essence arzını sıkılaştırarak genişlemeye devam edebilir mi? Tahminlerimiz, dünyanın küresel bir resesyon riskini almadan yaklaşık 2 milyon varil/gün Rus petrolünün toplam kesintisini kaldırabileceğini gösteriyor.

Altın tahminleri

Yüksek düzeyde yatırımcı kaygısına rağmen, bazı yetkililer, güçlü bir işgücü piyasası ve sağlam tüketici harcamaları ile ABD’nin hala resesyondan kaçınabileceğini belirtiyor. Eski Kanada Bankası Başkanı Stephen Poloz, verdiği bir röportajda, merkez bankalarının para politikalarını normalleştirmesiyle resesyondan kaçınmak için ‘önemli bir pencere’ olduğunu söylüyor.

Altın tahminleri ve haftalık teknik analiz

Piyasa analist Christopher Lewis, altın piyasalarının, 50 Haftalık EMA’da asılı kaldığımız için işlem haftasında dalgalandığını söylüyor ve analizine şu yönde devam ediyor. Bu noktada, piyasa, altındaki yükseliş çizgisi 1.800 dolar seviyesine yakın bir miktar destek sunarak çok fazla gürültülü davranış görmeye devam edecek gibi görünüyor. 1.800 dolar seviyesinin üzerinde kaldığımız sürece, bu piyasayı tekrar almak için gelen alıcılarımız olabilir.

READ ALSO:   Dev Altın Fiyatı Tahmincisi, Yeni Seviyeleri Belirledi !
XAU

Son iki tuvalde az önce yaptğğımız minyatür çift tepenin üzerine çıkarsak, muhtemelen 1.900 dolar seviyesine olası bir hareket açarız. 1.900 dolar seviyesi büyük, yuvarlak, psikolojik olarak önemli bir rakam ve aynı zamanda daha önce destek gördüğümüz bir alan. Bu seviyenin üzerine çıkarsa, piyasanın sonunda 2.000 dolar seviyesine gitmesi muhtemel. Bununla birlikte, piyasa muhtemelen çok fazla gürültülü davranış görmeye devam edecek, bu yüzden toparlanmadan önce sadece bir zaman meselesi olduğunu düşünüyorum, ancak aynı zamanda tutunması çok zor bir trade olacak.

Bu nedenle, volatiliteyi zaman zaman oturtmak zor olacağından, pozisyon büyüklüğünü makul tutmanız gerekiyor. Bununla birlikte, piyasa muhtemelen çok fazla gürültü görecek, ancak genel faiz oranı durumuna çok dikkat edecek, çünkü oranlar düşmeye başlarsa altını tekrar yukarı doğru itecektir. Alternatif olarak, büyük oranlarda artışlar görmeye başlarsak, bu altın aleyhine işleyecek ve bizi daha da aşağı çekebilir. Hemen altında iki yıllık bir trend çizgisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Yılsonu ve 2023'te Bu Seviyelerde Olacak! – Kriptokoin.com

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button