General

Haftalık Altın Tahmini Geldi : Bu Seviyelere Hazırlanın !

Altın piyasaları hafta boyunca başlangıçta düştü, ancak iki yıllık büyük bir tendance çizgisini test etti. Piyasa analisti Christopher Lewis’e göre, bu durum sahip olduğumuz yolu zıplayarak, belki de altının işleri tersine çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Christopher Lewis’in altın teknik analizini okuyucularımız için hazırladık.

“Kredi piyasalarındaki sorunlar devam ederse, altın iyiye gider”

Altın piyasaları başlangıçta 1.800 dolar seviyesinin altını görmek düşmek için hafta boyunca düştü. 1.800 dolar seviyesi, birçok kez önemli olan bir alan ve muhtemelen son birkaç yılın yükseliş çizgisinin test edilmekte olduğunu ve şimdiye kadar tutulduğunu belirtmekte fayda var.

Bu nedenle, altının oldukça iyi performans gösterebileceğini düşünüyorum. Ancak bu mutlaka kolay olacağı anlamına gelmiyor. Güvenli liman olacağı için kredi piyasalarında sorunlar görmeye devam edersek altın iyiye gitmeye devam edecek.

Altın

« Tendance Yukarı çizgisinin altına inerse, aşağı yönün kapıları açılır »

Tendance Yukarı çizgisinin altına inersek, bu önemli bir aşağı yönlü hareketin önünü açabilir. Belki 1.750 dolar seviyesine, hatta belki 1.700 dolar seviyesine ulaşabilir.

READ ALSO:   4 Ekonomiste Altın Fiyatında Olacakları Anlattı : Bu Seviyeler Geliyor !

Sarı metal için 1.700 dolar seviyesi ilginç, çünkü aynı zamanda 200 Haftalık EMA’yı da burada görüyoruz. Mutlaka böyle olacağını düşünmüyorum, ama bu aklınızın bir köşesinde tutmanız gereken bir şey.

“Yeterli zaman verildiğinde altın daha da yükselebilir”

Yukarı yönde, 50 Haftalık EMA’nın üzerine çıkabilirsek, o zaman 1.900 dolar seviyesine bakmamız mümkün. 1.900 dolar seviyesi daha önce desteklenmiş bir alan. Bu yüzden şimdi bu genel çevrede oldukça fazla direnç olacağını düşündürmeli.

Ancak, o bölgeye tırmanabilirsek, muhtemelen 2.000 dolar seviyesine ulaşmaya çalışıyoruz. Sonuçta bu, yeterli zaman verildiğinde daha da yükseleceğini düşündüğüm bir piyasa, ancak bu mutlaka kolay olacağı anlamına gelmiyor.

Altın

Çarşamba günü FOMC tutanakları açıklanacak

Bou arada Kriptokoin.com olarak da haberlerimizde yer verdiğimiz üzere Çarşamba günü, FOMC, Fed’in politika faizini 50 baz puan artırmaya karar verdiği Mayıs toplantısının tutanaklarını yayınlayacak.

FOMC Başkanı Jerome Powell, basın toplantısında “75 baz puanlık bir artış, komitenin aktif olarak düşündüğü bir şey değil” demişti. Şimdi yatırımcılar, toplantı tutanaklarından Fed’in faiz artırım politikasına ilişkin ipuçları yakalamaya çalışacak.

READ ALSO:   Çarşamba Günü Altın Fiyatı Ne Olacak?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button