General

Haftalık Altın Fiyatları Tahmini Geldi : Bu Seviyeler Kırılabilir !

Piyasa analisti Christopher Lewis’a göre altın fiyatları, çok fazla oynaklık görmeye devam ettiğimiz için hafta boyunca önemli ölçüde yükseldi. Bununla birlikte analist, piyasanın haftanın erken kazanımlarının bir kısmını geri verdiğini belirtiyor ve sarı metalin haftalık teknik resmini çiziyor. Biz de Christopher Lewis’ın analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

« Kayan yıldız şeklindeki şamdan, belki biraz geri çekileceğimizi gösteriyor »

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere altın piyasaları başlangıçta işlem haftasında önemli ölçüde daha yüksek bir kırılma için ralli yaptı. Ancak etkileyici olmayan bir mum çubuğu göstermek için bu kazanımın bir kısmını geri verdi.

Kayan yıldız şeklindeki şamdan, belki biraz geri çekileceğimizi gösteriyor. Bu da dümdüz havaya ateş ettiğimizi düşünürsek mantıklı. Sonuç olarak, uzun vadeli yatırımcıların da yakından ilgilendikleri bir alan olan 50 Haftalık EMA’ya da yakından dikkat etmelisiniz.

Altın fiyatları

“Bu seviyenin altına inerse, altın fiyatları oldukça sert bir şekilde düşebilir”

Şamdan dibinin altına düşersek, muhtemelen 1.810 dolar seviyesine kadar gidebiliriz. Şu anda piyasa biraz durgun görünüyor ve biraz temel oluşturmaya çalışsak bile, daha fazla alıcı çekmek için bir geri çekilme görmek büyük bir sürpriz olmaz.

Grafikte 1.800 dolar seviyesine yakın büyük bir tendance çizgisine sahip olduğumuzu belirtmekte fayda var. Eğer altın fiyatları bu seviyenin altına düşerse, o zaman büyük olasılıkla oldukça sert bir şekilde yıkılabiliriz.

“Maman çubuğunun üzerinde kırılırsa, bu altın fiyatları için bir boğa işareti olur”

Öte yandan, geçtiğimiz hafta mum çubuğunun üzerinde kırılırsak, bu bir yükseliş işareti olur ve kesinlikle çok fazla dikkat çeker. Bu noktada, piyasanın 1.900 dolar seviyesine bakması muhtemel.

Altın fiyatları 1.900 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, 2.000 dolar seviyesine geri dönme olasılığı ortaya çıkar. Tahvil piyasasına çok dikkat edin, düşen getiriler altının rallisine yardımcı olacaktır.

Bu arada, Fed’in duruşunu etkilediği için altın fiyatları için önemli bir veri olan ABD Mayıs ayı istihdam raporu Cuma günü yayımlanacak. Beklentiler, Tarım Dışı İstihdam Bordrolarının (NFP) Nisan ayındaki 428.000’lik artışın ardından 310.000 artacağı yönünde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button