General

“Felaket Yaklaşıyor” Yatırım Uzmanı : Altın ve Bunlardan Alın !

Birçok endüstri uzmanının ve yatırımcının nereye yatırım yapacağının belirsiz olduğu çalkantılı bir piyasanın ortasında, önde gelen bir ekonom yazarı, Insanlar. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz.

Altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermi biriktirin

Ünlü finans yazar Robert Kiyosaki, İsviçre’deki Davos etkinliği ve Uluslararası Para Fonu (IMF) ışığında, mevcut küresel piyasa durumu hakkındaki düşüncelerini vurgulamak için, 23 Mayıs’ta tweet attı. Ünlü yazar, Dünya Savaşı’ndan bu yana en kötü mali krizle karşı karşıya olunduğu konusunda uyarıyor. Kiyosaki, olası bir Dünya Savaşı’nın geleceğini ima ediyor ve karşılığında altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermi tasarrufu yapılmasını tavsiye ediyor. Yazar attığı tweette şunları söyledi :

23 mai 2022 : DAVOS, İsviçre IMF, dünyayı İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük finansal zorluklarla karşı karşıya olduğu konusunda uyarıyor. Küresel felaket yıllardır geliyor. Çaresiz liderler umutsuz şeyler yapacaktır. Dünya Savaşı mı geliyor? Tanri bize merhamet etsin. Altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermilerden biriktirin

Bu hafta, endüstri, siyaset ve sivil toplumdan yaklaşık 2.500 dünya liderinin Davos’a katılması planlanıyor. Ukrayna’daki çatışmaya ek olarak, pandemiden kurtulma, iklim değişikliğinin ele alınması, ticaretin geleceği, paydaş kapitalizminin ilerlemesi ve yeni teknolojiden en iyi şekilde yararlanılmasılar Davos’ta tartışı balacak.

READ ALSO:   Ünlü Banka, Altın İçin Temmuz ve Aralık Seviyelerini Belirledi !

İş dünyasının gündemi finans ve kötüleşen ekonomik koşullar

İş toplantısının gündeminde dünya finans piyasaları ve ekonomisinin kötüleşen koşullarına ilişkin tartışmaların yer alması bekleniyor. İki yıl önce pandeminin başlamasıyla ortaya çıkan durgunluktan önemli bir toparlanmanın ardından, şimdi bu toparlanmaya yönelik çok sayıda tehdit var. Bu da IMF’nin küresel büyüme tahminini, krizden bu yana ikinci kez düşürmesine neden oldu.

Yatırım Efsanesi : Sizi Krizde Sadece Altın ve Bu Coinler Korur !

Engellenen tedarik zincirlerinin bir sonucu olarak enflasyon, geçen yıl boyunca, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinde bir endişe kaynağı haline geldi. 2022’nin başından bu yana, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Çin genelinde COVID-19 karantinası dalgaları gibi daha fazla gelişme, bir toparlanmayı yavaşlattı hatta durdurdu. Bu, durumu daha da karmaşık hale getirdi.

“Yozlaşmış kurumlar önce kendierini yok etmemliler”

İlginç bir şekilde, geçen hafta Kiyosaki attığı bir tweette, “Bitcoin’in geleceği konusunda yükselişe devam ediyorum” dedi. Ayrıca, Bitcoin’in bu noktada 20.000, 14.000, 11.000 ve hatta 9.000 dolar olabileceğini tahmin ederek, Bitcoin’in yeni bir düşük seviyeye ulaşmasına da dikkat ettiğini açıkladı. Tanınmış yazar daha sonra Bitcoin hakkında olumlu olmaya devam etmesinin nedenlerini açıkladı. Kiyosaki’ye göre, hem Federal Rezerv hem de Hazine Bakanlığı yozlaşmış kurumlardır ve dürüstlüklerini, bütünlüklerini ve ahlaki pusulalarını yeniden kurabilmeleri için önce kendi kendilerini yok etmeleri gerekecektir.

READ ALSO:   "Büyük Dalga Geliyor" Ekonomistler Altın Yatırımcılarını Uyardı!
Uzman : Altın ve Bunlara Koşun !

Ayrıca Kiyosaki’nin, Trends Research Institute’un kurucusu ve yöneticisi Gerald Celente ile birlikte, Ocak ayında hisse senedi pyasaları çöktüğünde, gerçeklik Main Street’e çarpacak, bu yüzden GSB (altın, gümüş, Bitcoin) dediğini belirtmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Altın ve Bitcoin Bu Diplere Oynuyor !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button