General

“Felaket Çöküş Olacak” Uzman : Altın Bu Dipleri Tadacak !

Altın hakkında yorum yapan HS Dent’in Başkanı Harry Dent, “Piyasalar zirve yaptı ve 2024’e kadar ayı piyasasında devam edecek ve Fed bu konuda hiçbir şey yapamaz,” ifadelerini kullandı. İşte Dent’in piyasaya dair yorumları…

Dent : Resesyona girmek üzereyiz

Harry Dent, bir röportajda, “S&P 500 için piyasanın 4 Ocak’ta zirveye ulaştığını düşünüyorum ve aşağı doğru gidiyoruz. ABD Merkez Bankası (FED), teşviklerinin sonunda gerçekten işe yaramadığını öğrenecek ve insanlar bunu ancak piyasalar çöktüğünde öğrenecekler,” ifadelerini kullandı. Borsa son birkaç on yılda iyi performans gösterse de, Dent bunun aldatıcı olduğunu söyledi. Fed’in “para basımının” şimdiye kadar ekonomyi ayakta tuttuğunu açıkladı. Ancak çöküş geldiğinde, insanların düşündüğünden daha kötü olacağını aktardı. Dent, duraksama beklentisine, yani resesyona değinerek aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Zaten resesyona girmek üzereyiz… Burada yumuşak bir iniş yok. Fed olmasını umuyor. Ekonominin altında yatan eğilimleri anlamıyorlar… Çok gerginiz, son şey balon oldu… Bir cesedi ayakta tutamazsınız.

Usta Ekonomistten Altın Tahminleri : Bu Fiyatlar Ucuz !

Dent : Altın balon bir varlıktır

Dent, tahminlerini demografik eğilimlere dayandırıyor. Baby Boomer’lar (1946-1964 arasında doğanlar) göçüp giderken deflasyonist bir döneme girmek üzere olduğumuza inanıyor. Dent, “Daha büyük bir neslin (Boomer) ardından daha küçük bir nesil (Y kuşağı) görmemiştik. Baby Boomer’lar tarihin en büyük patlamasına neden oldu. O zamandan beri, neden (Fed) bu kadar çok para teşvikinde bulunuyor ? Çünkü bir düşüş trendiyle savaşıyor. Tarihin en büyük nesli ölüyor,” ifadelerini kullandı.

Dent, uzun vadeli ABD hazine bonolarının en iyi performans gösteren varlık olacağını belirtti. Ayrıca altının fiyatının düşeceğini düşünüyor. “Altın, diğer her şey gibi balon bir varlıktır… Balon olan (tüm) finansal varlıklar çökecek… Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde altının 900 ila 1.000 dolara düşeceğini söyleyebilirim,” diyor. Dent, Bitcoin’in şu anda “en büyük balon” olduğunu öne sürse de, ekonomi toparlandıkça, 2037 yılına kadar “yarım milyon ila bir milyon” ABD doları tutarında bir fiyat öngörüyor. Ancak ilk başta 3.000-7.000’e düşüş yaşanacağını tahmin ediyor. “Bitcoin, bence para için yeni dijital standart olacak. Önümüzdeki iki yıl içinde bu çöküşü yaşarsak, alacağım bir numaralı şey Bitcoin veya Ethereum olurdu,” diye ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button