General

FED Tutanakları Kaçta Açıklanıyor? Altın ve Bitcoin Ne Olacak?

Altın fiyatı, durgunluk korkuları nedeniyle yedi ayın en düşük seviyesi civarında baskı altında kalmaya devam ediyor. ABD Merkez Bankası’nın şahin yöndeki para politikası ve Çin’e bağlı gelişmeler, altını baskılıyor. Ancak yatırımcıları umutlandıran bir gelişme var. Bugün, Türkiye saati ile 21’de FED tutanakları açıklanacak. Peki, tutanaklar altını ve Bitcoin’i nasıl etkileyebilir ?

FED tutanakları, altın için ne anlama gelecek?

Altın, Aralık 2021’den bu yana en düşük seviyelerini ziyaret ederken önceki gün üç haftanın en büyük düşüşünü yaşadı. Bununla birlikte, ayılar, güney seyrini uzatmadan önce durgun Asya seansı sırasında birkaç günlük dipte bir nefes aldı. Analystlere Göre Altının Son Zayıflığı, çin’in Rusya ile Stratejik Koordinasyonu Güçlendirmeye Hazır Olduğuna Dair Gelişmelere Karşın İngiltere Merkeez Bankası (Boe) Ve Avrupa Merkezı’ndan (EcbaLiANLiAN.

Altcoin Uzmanı : Bu 3 Coinde Sert Dalgalanma Bekleyin !

Aynı çizgide, Federal Açık Pyasa Komitesi (FOMC) Tutanakları ve Haziran ayı ABD ISM Hizmetleri PMI’ı öncesinde piyasanın temkinli havası olabilir. Daha önce, Rusya-Ukrayna çekişmesindeki tırmanış sırasında küresel tedarik zincirini çevreleyen karamsarlığa, Çin’de yeni COVID kaynaklı karantina korkuları da katılıyor. Bu durum da altın fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor. Almanya ve İtalya’nın ekonomik uyarılar vermesi gibi gelişmeler de öne çıktı.

READ ALSO:   « Tarihi Çöküş Geliyor » Yatırım Efsanesi : Altın ve Bunlardan Alın !

Ayrıca İngiltere Merkez Bankası’nın (BOE) da kötü ekonomik görünümü aktaran bir rapor yayınlamasının ardından makro kötümserlik yoğunlaştı. Bununla birlikte, ABD Dolar Endeksi (DXY) 2002’den bu yana en yüksek seviyeleri civarında daha güçlü kalıyor. Bu sırada, getiriler acabit toparlanmayı azaltıyor ve hisse senedi vadeli işlemleri fils zamanlarda baskı altında kalmaya devam ediyor. Özetlemek gerekirse, altın fiyatı ekonomik karamsarlığın yükünü taşıyor. Daha güçlü ABD doları haftanın önemli verilerine/olaylarına doğru ilerliyor.

2 Analiste : Altın Fiyatı, Bu Rakamlardan İşlem Görebilir !

Altın için teknik analiz ve beklentiler

Analiste Anıl Panchal’a göre altının düzeltici geri dönüşü, 1.780-85 dolar civarındaki bir önceki kilit desteğin altına düşüyor. Bu da, metalin 2020 sonlarında 1.753 dolara yakın dip seviyelerine işaret eden düşüş eğilimi gösteren bir MACD sinyaline katılıyor. Bununla birlikte, analiste göre, aşırı satım RSI (14) ve trader’ların önemli ABD verileri/olayları öncesindeki endişesi ile XAU/USD, düşüşleri test edebilir. Aksi takdirde aşağı yönlü gidişatta analiste, Eylül ve Ağustos 2021’deki düşük seviyelere işaret ediyor. Analiste göre bunlar, sırasıyla 1.721 dolar ve 1.677 dolar civarındaki en düşük seviyeler.

Bu arada, toparlanma, 1.785 doları çevreleyen direncin ötesine geçiyor gibi görünüyor. Analiste gore altın fiyatları 1.818 doların üzerinde daha güçlü kalırsa, Aralık 2021 ile Mart 2022 arasındaki yüzde 61.8 Fibonacci düzelmesine doğru, yani 1.875 dolar civarında bir yükselişe tanızişe işe tanızalişe olma.

READ ALSO:   Altın Yıl Sonunda Bu Seviyelerde Olacak!
PDG de ByteTree : Altın ve Bu Coin Her Portföyde Olmalı !

Bitcoin için nasıl bir etki bekleniyor ?

FED tutanaklarının piyasayı tam olarak nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Ancak mevcut durumda altın ile ters korelasyonda bulunan BTC’nin, değerli metalin hareketine göre fiyat değişimi yaşayabileceği söylenebilir. Yani altın yükselirse BTC düşebilir. Ancak piyasaların FED tutanaklarına nasıl tepki vereceğini zaman gösterecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere tutanaklar, Türkiye saati ile 21’de açıklanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   FED Başkanı Konuşuyor : Altın ve Bitcoin Düştü !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button