General

FED Faiz Kararını Açıkladı ! Altın ve Bitcoin Etkilendi

Merakla beklenen FED faiz kararı açıklandı. ABD merkez bankası olan FED, faiz oranını 0,75 baz puan arttırdı. Bu durum 28 yıl sonra bir ilke işaret ediyor. FED politika faizini %1,50 – %1,75 aralığına yükseltti.

FED faiz kararını açıkladı !

ABD merkez bankasi olan FED, tüm piyasaların beklediği faiz kararını açıkladı. FED 28 yıl sonra bir ilke imza atarak faiz oranını 0,75 baz puan arttırdı. Cuma günü açıklanan enflasyon verisiyle şahin bir FED beklentisi kuvvetlendiği için Bitcoin ve altın aşağı yönlü hareketlere maruz kaldı. Şimdi tüm gözler 21.30’da açıklama yapacak olan FED Başkanı’na çevrildi. FED Başkanı’nın konuşması piyasaların yönünü belirleyecek.

Jerome Powell’ın açıklamaları gelecek dönemin para politikası için sinyaller barındırdığından herkesin gündeminde olacak. FED’in faiz kararını duyurmasının ardından altın fiyatı 1.820 dolar seviyesinden 1.814 seviyesine kaydı. Bitcoin fiyatı ise 21 bin dolar seviyelerinden 20.400 dolara kadar geriledi. FED Başkanı’nın konuşması canlı izlemek için bizi takipte kalın !

  • FED medyan politika faizi tahminini 2022 için %1.9’dan %3.4’e yükseltti.
  • FED Çekirdek PCE enflasyon beklentisi 2024 dans %2.3’te korudu.
  • FED Çekirdek PCE enflasyon beklentisini 2022 için %4.1’den %4.3’e yükseltti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button