General

FED Etkisiyle Altın Fiyatları O Rakamları Görebilir!

ABD dolarının geri çekilmesi, altının mücadelesini desteklemeye devam ediyor. Ayrıca, daha güçlü faizler ve durgunluk korkuları da buna yardımcı oluyor. Bu arada ABD-Çin ticaret diyaloğu, Çin’e yönelik Trump dönemi tarifelerini hafifletme umutları temkinli iyimserliği destekliyor. Öte yandan, ABD verileri ve Fed Tutanakları şahin görünürse ne olacak? Piyasa analisti Anil Panchal’e göre, bu durumda ekonomik yavaşlama konuşmalarının altın fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturması mümkün.

“Altın fiyatları, tarderların kararsızlığını yansıtıyor”

Altın fiyatları, Asya seansının erken saatlerindeki gücünü kaybetti. Sarı métal, haftaya kötü bir başlangıç ​​​​yaptı ve Salı günü tekrar 1.800 doların altına düştü. Bunu yaparken, Çin-ABD diyaloğu risque alma havasını desteklemiş gibi görünüyor. Öte yandan analiste göre altın fiyatları, tarderların kararsızlığını yansıtıyor.

Bununla birlikte, Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’nin yorumları, ABD-Çin ticaret ilişkilerinde en azından şimdilik bir iyileşme olduğunu gösteriyor. Bu da piyasa duyarlılığını destekliyor. Çin’den Liu He ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen arasındaki telefon görüşmelerini aktaran makro güncellemede, şu ifadelere yer aldı :

İkili, Çin ve ABD arasındaki makroekonomik politikaların iletişimini ve koordinasyonunu güçlendirme ihtiyacı konusunda anlaştılar.

Altın fiyatları

Altın yatırımcıları bu verileri yakından izleyecek

İtalya son 70 yılın en kötü kuraklığının ortasında olağanüstü hal ilan etti. Ayrıca, durgunluk korkuları fils zamanlarda Avrupa’dan ipuçları aldı. Ayrıca, Rusya-Ukrayna krizinin ardından enerji şirketleri gaz fiyatlarını ödemekte zorlanıyor. Kriptokoin.com‘dan da takip ettiğiniz üzere Almanya ekonomik sıkıntıların sinyallerini de verdi.

READ ALSO:   Haftalık Altın Fiyatı Tahmini : Bu Seviyelere Hazırlanın !

Başka yerlerde, güçlü ABD Hazine faizleri, piyasanın ileride daha sıkı para politikaları beklentilerine işaret ediyor. Dolayısıyla, bu da profileine de risque meydan okuyor. Analiste, mevcut durumu altın üzerindeki etkisini şu şekilde değerlendiriyor :

Özetlemek gerekirse, piyasadaki temkinli iyimserlik, ılımlı kazançlar öngörmesine rağmen altın alıcılarını etkilemekte başarısız oluyor. Bu nedenle, bugünün Mayıs ayı ABD Fabrika Siparişleri ile Çarşamba günkü FOMC toplantı tutanakları yakından izlenecek. Ayrıca, Cuma günkü Haziran ayı ABD istihdam raporu, net talimatlar için önem arz ediyor.

Altın fiyatları teknik analizi

Piyasa analisti Anil Panchal, sarı metalin teknik görünümünü şu şekilde analiz ediyor. MACD’nin boğa sinyalleri ve iki günlük destek hattının ötesinde devam eden trade, alıcıları umutlu tutuyor. Altın fiyatları, bu ortamda yükseldi. Bununla birlikte, 27 Haziran’dan 01 Temmuz’a kadar olan %50 Fibonacci düzelmesinden sonra 1.813 dolar civarında geri çekilmeler tekrar ediyor. Bu durum da yukarı yönlü momentumu test ediyor.

Altın fiyatları

Fiyat 1.813 dollar engeli geçmeyi başarsa bile, 200-HMA, bir haftalık tendance azalan çizgisi ve %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınsaması altın boğalarına 1.820 dollar civarında meydan okuyor. Altının 1.820 doları aştığı bir durumda, Haziran ortasında 1.857 dolara yakın yükselişe geçmesi mümkün.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor !

Alternatif olarak, sarı metalin kısa vadeli düşüşünü sınırlamak için 1.808 dolara yakın bir acil destek hattının 1.800 dolar eşiğinden önce gelmesi olası. Bunun kırılmasının altını 1.785 dolara yakın son düşüşe doğru hızla sürüklemesi muhtemel.

XAU

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   4 Analistten Altın Fiyatı İçin Yön Tayin Eden Tahminler!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button