General

FED Başkanı Konuşuyor ! Altın ve Bitcoin Fiyatlanıyor !

ABD merkez bankası FED, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. FED, faiz oranını 0,75 baz puan artırdı. Altın ve Bitcoin fiyatı FED kararıyla aniden düşüşe geçti. FED Başkanı Jerome Powell ise açıklamadan yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Gözler Jerome Powell’ın açıklamalarında… Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim… Makale FED Başkanı’nın yeni açıklamalarıyla sürekli güncellenecektir. Açıklamaları kaçırmamak için sayfayı sürekli güncelleyin !

FED Başkanı konuşuyor : Altın ve Bitcoin yatırımcılarının gözü bu açıklamalarda !

ABD merkez bankası olan FED, beklenen faiz kararını açıkladı. FED, faiz oranını 75 baz puan artırdı. Bu kararla, FED 28 yıl sonra bir ilke imza atıyor. FED politika faizini de %1,50 – %1,75 aralığına yükseltti. FED doğal faiz tahminini %2.0-%3.0 aralığında korudu. FED komitenin enflasyon risklerine karşı oldukça dikkatli olacağını belirtti. Kansas City Fed Başkanı Esther George, 50 baz puan faiz artışı yönünde oy kullandı. FED devam eden faiz artışlarının uygun göründüğü görüşünü yineledi.

FED 75 baz puan faiz artırarak 1994’ten bu yana en sert faiz artışını gerçekleştirdi. FED bilanço daraltma hızının duyurulan şekilde sürdüğünü bildirdi. FED reeskont faizini %0,75’ten %1.75’e yükseltti. Altın ve Bitcoin fiyatı FED kararıyla aniden düşüşe geçti. Şimdi FED Başkanı Jerome Powell konuşuyor. FED Başkanı Jerome Powell, faiz kararının açıklanmasından yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Jerome Powell’ın açıklamaları şu şekildedir :

  • FED devam eden faiz artışlarının uygun göründüğü görüşünü yineledi.
  • İstihdam piyasasına yardımcı olmak için enflasyonu düşürmek önemli.
  • FED fiyat istikrarını tekrar sağlamak için gereken araçlara sahip.
  • Enflasyon çok yüksek, işsizlik düşük kalmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Analiste "Daha Fazla Acı", Altın İçin Bu Dipleri Bekliyor !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button