General

FED Başkanı Konuşuyor : Altın ve Bitcoin Düştü !

FOMC Başkanı Jerome Powell konuşuyor. Jerome Powell Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD Merkez Bankası’nın fiyat istikrarına olan sıkı taahhüdünün dolara olan güveni desteklediğini söyledi. Ayrıca Jerome Powell konuşmasında FED’in ciddi şekilde enflasyonu yüzde 2’ye düşürmeye odaklandığını belirtti. Bu açıklamaların ardından dolar endeksi yükseldi. Altın ve BTC fiyatı ise düşüşe geçti.

FED Başkanı Jerome Powell konuşuyor : Altın ve Bitcoin etkilendi !

FED Başkanı Jerome Powell, bugün kameralar önüne geçti ve şu açıklamalarda bulundu :

CBDC, potansiyel olarak ABD dolarının uluslararası alanda güçlü kalmasına yardımcı olabilir. Küresel para sistemindeki hızlı değişiklikler doların gelecekteki uluslararası rolünü etkileyebilir. FED kendi CBDC’sini çıkarmayı düşünüyor. FED, küresel finansal sistemin önümüzdeki on yılda nasıl gelişeceğini de değerlendiriyor. FED enflasyonu %2 hedefine geri getirmeye odaklandı.

ABD Merkez Bankası olan FED, Çarşamba günü 1994’ten bu yana en büyük faiz artırımını gerçekleştirdi. FED faiz oranını 75 baz puan arttırdı. Ayrıca Jerome Powell gelecek ayda 75 veya 50 baz puanlık bir artış olabileceğini söyledi. Bu yorumların ardından dolar toparlanmaya devam ediyor. ABD Dolar Endeksi gün içinde %0,75 artışla 104,55’e ulaştı. Ancak altın ve Bitcoin fiyatı ise açıklamalar ile düşüşe geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button