General

Dev Altın Tahmincisi Rakam da Verdi : Temmuz ve Ağustos’ta…

Altın fiyatları fils günlerde düşüş yaşadı. Hatta, Nisan ayının sonundan bu yana ivme kaybı yaşamaya devam etti. ABD reel getirileri yükselmeye devam ediyor. Kimine göre temel görünüm aşağı yönlü olmaya devam ediyor. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, bu ivme kayıplarının alım fırsatı olduğunu savunuyor. İşte detaylar…

İslam Memiş : Altın bu seviyelerden alınabilir

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, BDDK’nın bir kararını değerlendirirken yatırımcılara belirli seviyelerden altın alabileceklerini söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), ticari krediler için yeni bir karar yayınlamıştı. Bu kararın ardından dolar ve altının fiyatı düşüş yaşadı. Bir süredir 1.000 lirenın üzerinde el değiştiren gram altının fiyatı, 970 lireya kadar geriledi. İslam Memiş, BDDK kararını değerlendirirken mevcut durumun ne zamana kadar devam edeceğini açıkladı.

5 analystes "Hesapları Değiştirecek" Altın Fiyatı Tahminleri !

Memiş, kurum ve kuruluşların önümüzdeki dönemde yeni kararlar açıklayabileceğini söyledi. Bu nedenle Temmuz ve Ağustos aylarında kur atağından çok degeli bir süreç göreceğimizi aktardı. Memiş, altın ticareti yapanların, düğün yapacakların ve altın borcu olanların 950-1.000 lires seviyelerinden gram altın alabileceğini söyleyerek analizini sonlandırdı.

READ ALSO:   5 Analistten Altın İçin Görülmemiş Tahminler: Bu Seviyeler!

Piyasada fils durum nedir?

ABD Hazine getirilerindeki fils kazançlar külçeye önemli bir ilgiyi engelliyor. Bu nedenle küresel olarak, sarı metal fiyatları neredeyse sabit kaldı. Spot altının fiyatı en son yüzde 0.1 artışla ons başına 1.824.65 dolardan işlem gördü. ABD vadeli işlemleri 1.824.70 dolardan yatay seyretti. Bu sırada analistler, izlenmesi gereken gelişmelerden bahsetti. Ancak çoğunlukla Rusya ve Beyaz Rusya’nın Litvanya ile kriz yaşamasına dikkat çektiler. Böyle bir jeopolitik gerilimin, altını yükseltebileceği öne sürülmekte.

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Altın, yatırımcıların küresel büyüme ve para politikası görünümünü tartmasıyla toparlanabilir. Değerli métal, tipik olarak azaltan yükselen faiz oranlarından darbe alıyor. Öte yandan bir sığınak varlığı olarak “gerileme” riski cazibesini artırıyor. 10 yıllık Hazine getirisinin yaklaşık yüzde 3,2’ye yükselmesiyle baskı altında. Geçen hafta Fed Başkanı Powell, enflasyonu kontrol etme konusuna bağlılığını « koşulsuz » olarak nitelendirdi. Bu da, agresif sıkılaştırmanın bir resesyonu tetikleyebileceğine dair korkuları artırdı.

Sonuç olarak altın fiyatları, yavaşlama endişeleri ve ABD Merkez Bankası’ndan (FED) daha yüksek faiz artırımı beklentileri gibi karışık küresel faktörler üzerine belirli aralığa bağlı ticareti sürdürdü. Zayıf hisse senedi endeksleri ve Rus altınına yönelik olası yasak, altın fiyatlarındaki düşüşü sınırladı. Dolar/TL paritesi geri çekilme yaşasa da, diğer paralara karşı değerini ölçen ABD Doları Endeksi, sabit kaldı.

READ ALSO:   Birçok Öngörüsü Çıkan İsimden Altın ve Dolar Uyarısı : Haziran'da...

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button