Deutsche Bank’tan Rekor Altın Tahmini : Tarih de Verildi !

Tarihi zirvelere çıkan ABD enflasyonuna Federal Rezerve de tarihi bir faiz artışıyla cevap verdi. Fed’in şahin duruşu, piyasalarda sarsıntı yaratsa da altın fiyatını nispeten daha az etkilemiş gibi. Bu gelişmelere rağmen Deutsche Bank’taki ekonomistler, altının güvenli liman çekiciliğini sürdürmesini bekliyor. Piyasa analisti Pablo Piovano, değerli metalin 1.880 dolar ile sınırlı kaldığını söylüyor.

“Altının riskten korunma özelliklerinin de öne çıkması muhtemel”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere geçen Çarşamba Fed, 75 baz puanlık artış yaptı. Bu orandaki bir artış fils 30 yılın en yükseği. Bu nedenle Fed’in enflasyonu dizginlemek için agresif olmaktan çekinmeyeceği şeklinde yorumlandı.

Spot altın fiyatı yazı esnasında 1.940 dolar seviyesinde yatay hareket ediyordu. Altın vadeli işlemleri ise en son 1.841,7 dolardan işlem gördü. Analistlere göre sarı metal, 1.850 dolar civarında bir konsolidasyon aşamasına girmiş görünüyor.

Altın

Bu ortamda Deutsche Bank’taki ekonomistler, sarı metalin güvenli liman çekiciliğini sürdürmesini bekliyor. Ayrıca Haziran 2023’te kıymetli metal fiyatlarının 2.100 dolar seviyesinde olacağını tahmin ediyor. Ekonomistler, son gelişmeleri ve altın üzerindeki etkisini şu şekilde değerlendiriyor :

Yükselen reel faizler altın için ters bir rüzgar. Ancak, faiz görünümü açısından piyasanın şimdiden en yüksek şahinliği fiyatladığını düşünüyoruz. Altının riskten korunma özelliklerinin de öne çıkması olası.

Bir yıllık görünümde altın fiyatları, 2.100 dolar olacak”

Piyasa oynaklığının enflasyon, durgunluk ve/veya jeopolitik ile ilgili endişelerden kaynaklanmaya devam etmesi muhtemel. Ekonomistlere göre, bu nedenle altının yatırımcı talebiyle iyi desteklenmesi gerekiyor. Bu doğrultuda ekonomistler, sarı metal fiyatı için şu tahmini yapıyor :

Altın fiyatlarının Haziran 2023’te 2.100 dolar olacağını tahmin ediyoruz.

Pablo Piovano: Altın 1.880 dollar ile sınırlı kalıyor

Altın vadeli islem piyasalarına açık faiz, CME Group’un ileri düzey verilerine göre bu kez yaklaşık 5,3 bin sözleşme ile Cuma günü üst üste ikinci seansta yükseldi. Bunun yerine hacim, art arda ikinci gün daraldı. Hacim, şimdi yaklaşık 41,2 bin sözleşmede duruyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Bu Seviyelere Kayabilir !
Altın

Altın fiyatları Cuma günü art arda iki günlük yükselişi tersine çevirdi. Piyasa analisti Pablo Piovano, sarı metalin 1.840 dolar yakınlarındaki kilit 200 günlük SMA civarında gezinmeye devam ettiğini belirtiyor. Analiste göre, düşüş, artan açık faizler paralleldi. Analiste, bunun, çok yakın vadede daha fazla zayıflığı desteklediğini söylüyor. Analiste göre, yukarı yönde, değerli metal fiyatları Haziran ayının en yüksek seviyesi 1.880 dolar civarında sınırlı görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment