General

“Dar Bir Aralıktayız” 4 Analiste, Altın Tahminlerini Paylaştı !

Altın fiyatları yaklaşık iki haftanın en düşük kapanışını yapmak üzere Salı günü düştü. Ancak Mayıs ortasından bu yana 1.800 dolar ile 1.880 dolar arasında sıkışıp kaldı. Analistler, piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Tarderlar, bu manşetin altına olan ilgiyi artıracağını biliyor”

Kıymetli metal fiyatları, kayıplarını azaltmadan önce, Haziran ayı ABD tüketici güveni verilerinin açıklanmasının hemen ardından seans yavaşlamalarına doğru düştü. Veriler, tüketici güveninin 16 ayın en düşük seviyesi olan 98,7’ye gerilediğini gösterdi. AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Ekonomik veriler, ABD ekonomisinin resesyona girdiğini gösteriyor. Tarderlar, bu manşetin altın gibi riskten kaçınan bir varlığa daha fazla ilgi göstereceğini resmen doğrulamasının an meselesi olduğunu biliyor.

Altın

Suki Cooper : Altın, giderek daha dar bir aralıkta kaldı

Standard Chartered’ın değerli metal araştırmaları direktörü Suki Cooper da görüşlerini paylaştı. Cooper, yatırımcıların yavaşlayan ekonomik büyüme, artan enflasyon ve Federal Rezerv’den daha agresif faiz artırımı tehdidini sindirdiğini kaydediyor. Bu ortamda altın fiyatının şimdilik bir aralıkta kaldığını söylüyor. Analiste, ek olarak şu açıklamayı yapıyor :

Altın, daha hızlı faiz artırımı riski ile uzun süreli yüksek enflasyon ve daha yavaş büyüme arasında gidip geldi. Bunun için giderek daha dar bir aralıkta kaldı.

“ETF’lerden gelen büyük çıkışlar sarı metal üzerinde baskı yaratıyor”

Commerzbank emtia analistleri, altın ve gümüş borsasında işlem gören fonlardan çıkışların değerli metaller kompleksi üzerinde baskı oluşturduğunu söylüyor. Bu bağlamda Commerzbank değerli metaller analisti Daniel Briesemann, şu değerlendirmeyi yapıyor :

ETF’lerden gelen bir başka büyük çıkış da muhtemelen altın üzerinde baskı yarattı. Bloomberg tarafından takip edilen altın ETF’lerindeki varlıklar dün 6 ton kadar azaldı. Çıkışların momentumu fils zamanlarda yeniden hız kazandı.

Altın

TDS: Sarı métal iki yöne çekiliyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, altın piyasalarında bir erteleme rejimi var. TD Securities’deki stratejistler, bu rejimin şimdilik devam etmesini bekliyor. Stratejistler, şu şekilde yorumluyor :

Şahin bir Fed rejimi durgunluk korkularıyla çatışırken sarı metal iki yöne çekiliyor. Sonuçta, bir Fed yürüyüş döngüsü, artan resesyon riskleriyle ilişkilendirilme eğilimindedir.

Altın

“Altın trade’i bir erteleme festivali olmaya devam edecek”

Stratejistlere göre, Fed’in enflasyonu kontrol etme yeteneği sınırlı. Ayrıca, arz tarafının kesintiye uğramasının da göz önüne alınması lazım. Bu yüzden, bu yürüyüş döngüsü, fils tarihsel benzerlerinden farklı. Buradan hareketle stratejistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Buna karşılık, altın böcekleri daha düşük büyümeyle ilişkili potansiyel bir stagflasyonist sonucu kokluyor. Bununla birlikte, merkez bankaları kalıcı enflasyon nedeniyle bir kredibilite kriziyle karşı karşıya. Bu nedenle altın böcekleri, merkez bankalarının daha uzun süre faizleri yükseltmeye devam edebileceğini göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Altın trade’i muhtemelen bir snoozefest olarak kalacak. Bu yüzden ayılar, hallerinden memnun pozisyonu ortadan kaldırmak için bir katalizörü bekliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button