General

“Daha Fazla Acı Olabilir” Analistler, Kritik Altın Tahminleri Yaptı!

Altın fiyatları gecelik zirvelerinden düştü ancak 1.850 doların üzerinde desteğini korumaya devam ediyor. Emtia analistleri, ABD piyasalarının Anma Günü nedeniyle kapalı olmasının etkisiyle sarı metalin herhangi bir yöne hareket etmekten yoksun olduğunu belirtiyor.

Craig Erlam : Daha fazla acı olabilir

Analistler, değerli metalin daha geniş uzun vadeli aralığının ortasında işlem gördüğünü belirtiyor. Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere altın fiyatları zayıf ABD dolarından yararlanmaya devam etse de, hisse senedi piyasalarını güçlendirmeye yardımcı olan artan risque hissi, sarı metalin güvenli liman cazibesini biraz parlatıyor.

Altın

Ancak bazı analistler, geçen hafta S&P 500’deki sıçramanın klasik bir ayı piyasası olduğunu söylüyor. Analistler, yaklaşan bir resesyona ilişkin artan korkuların hisse senedi piyasaları üzerinde ağırlık yaratmaya devam edeceğini kaydediyorlar. OANDA Kıdemli Avrupa Piyasası Analisti Craig Erlam, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Daha fazla acı olabilir. Fakat bu seviyelerde akbabaların daireler çizmesi çok doğal. Enflasyon, faiz oranları ekonomi konusunda heyecanlanacak çok bir şey yok ama bu, orada değer olmadığı anlamına gelmiyor.

“Altın 1.840 dolar destek ve 1.870 dolar direnç arasında kaldı”

Piyasa analistleri, resesyon korkularının altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini düşünüyor. Analist Diego Colman, teknik analiz açısından, altının 1.840 dolar destek ve 1.870 dolar direnç arasında kaldığını söylüyor. Kısa vadeli rehberlik için bu seviyelerin dışında kararlı bir hareket gerektiğini belirten analist, şu seviyelere dikkat çekiyor :

Ancak fiyatlar yukarı yönlü patlarsa, alıcılar 1.895 dolara bir saldırı başlatmak için cesaretlenebilir. Altın aşağı yönde karar verir ve şu anda 200 günlük basit hareketli ortalamanın bulunduğu 1.840 dolar alanını aşarsa, satış baskısı hızlanarak 1.785 dolara düşüşün yolunu açabilir.

“Altını kolayca bu seviyelerin altına düşebilir”

Ancak, tüm analistler altın fiyatlarının yükselmeye hazır olduğuna veya ABD dolarının zirve yaptığına ikna olmuş değil. TD Securities’in emtia stratejisi başkanı Bart Melek, altın piyasasında ralli satmayı hala tercih ettiğini söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor :

Yeniden pozisyon alınması, altını kolayca 1.840 dolara ve ardından 1.800 doların hemen altına düşmeye zorlayabilir. Spesifikasyonların yeni short pozisyon almak ve long’ları azaltmak için bolca alana sahip olduğuna dikkat edilmeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Bugün Altın ve Bitcoin İçin Kritik Gün : İşte Beklentiler !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button